Diriliş Ertuğrul Dodurga Obasının Yeni Beyi Kim Olacak?

Diriliş Ertuğrul Dodurga Obasının Yeni Beyi Kim Olacak?


Diriliş Ertuğrul 58. Bölümde Dodurga Bey'i Tuğtekin Bey ile Hatunu Gökçe Hatun Noyan tarafından şehit edilince alpler tarafından obaya getirilirler. Gökçe'nin Ablası Selcan Hatun yaktığı ağıtlarla tüm Türkiye'yi ağlattı. Tarihimiz de sanki bu günler yaşanır gibi  senarist ve yapımcılar mükemmel bir ironi yaratmışlar.

dirilis-ertugrul-karakterleri

 

Tuğtekin Bey Şehit olunca obanın beyleri Hayme Anaya gelip toy toplamak istediklerini söylediler. Ancak ummadıkları tepkiyle karşılaşıp Hayme Ana tarafından otağdan kovuldular. Saadettin Köpek cenazelere gelip Dodurga beylerini süzerek yularını elinde tutacağı bir bey seçmek isteyecektir. Lakin karşısında yine Ertuğrul Bey'i görecektir.

Dodurga Beyliği sezon finalinde Ertuğrul Bey'e tabii olup Bizans sınırına gidecektir..

Selcan Hatun'un Gökçe'ye yaktığı ağıt...


 

Böyle Güzel Ölünür mü?


Gündoğdu Beyin Hatunu ve Gökçe Hatun 'un ablası Selcan Hatun yaktığı ağıt hepimizi ağlattı. İzleyicisini yoğun duygu seline sürükleyen Diriliş Ertuğrul dizisi yine sezon finali yaklaşırken tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

https://www.youtube.com/watch?v=xTkNIz7Qrk8


Didem Balçın Kimdir? Selcan Hatun....


https://www.youtube.com/watch?v=P6d72VGo8hE

 

 

 

Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***