Diriliş Ekibi Altın Kelebek Ödülünü Neden İade Etti? Neden Bıraktı?

Diriliş Ertuğrul Ekibi Altın Kelebek Ödülünü Neden İade Etti?


Geçtiğimiz haftasonu Antalya'da yapılan Pantene Altın Kelebek ödül töreninde en iyilere Altın Kelebek Ödülleri verildi. Bu ödülü hak edenlerden birisi de TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisi ekibine verildi. Ancak ödül töreninde sunucu Okan Bayülgen'in sözleri Diriliş Ertuğrul Dizisi yapımcısı Mehmet Bozdağ, Dizi Ekibi ve İzleyicileri arasında oldukça tepki topladı.

dirilis-ertugrul-tamga-ne-anlama-geliyor

Okan Bayülgen ve Ödül Komitesine önce Dizi Senaristi Mehmet Bozdağ ve Oyuncuları kendi sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi, daha sonra da dizi izleyicileri sosyal medya üzerinden ciddi tepkiler verdi. Son olarak da Cumhur Başkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN TRT WORLD için düzenlenen tanıtım gecesinde Okan Bayülgen'e sert sözlerle yüklendi.

dirilis-ertugrul-dizisi-altin-kelebek-odulunu-neden-birakti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diriliş Eruğrul ve Altın Kelebek Ödülleri İçin Ne Söyledi;


cumhurbaskani-altin-kelebek-odulu-icin-ne-dedi
"Az önce Diriliş ekibine de söyledim. Onların o şekilde yorum yapmalarına hiç kafanıza takmayın. Siz milletin gönlünü kazandınız. Asıl ödül bu. "Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş meğer" diyoruz ya. İşte mesele bu. Benim torunlarım bile bırakamıyorlar. Tamamını izlemek yetmiyor. Bir de özetini izliyorlar. Gönülleri fethetmiş bir dizi bu. Beyefendi izleyememiş. Fırsat bulursa izleyecekmiş. Kardeşlerim, başkaların bizi anlamasını ve hakkıyla anlatmasını beklemenin boş bir çaba olduğunu artık biz çok iyi biliyoruz."

 

 

Diriliş Ertuğrul Ekibi Altın Kelebek Ödülünü Neden Bıraktı?


43. Pantene Altın Kelebek Ödül töreninde Diriliş Ertuğrul Dizisi İzleyicilerden aldıkları oylarla yılın en iyi dizisi ödülünü almış ve ödül töreni esnasında dizi Senaristi ve Yapımcısı Mehmet Bozdağ'ın izleyicilere teşekkür konuşması yapması engellenmiş ayrıca Okan Bayülgen'in alaycı bir şekilde hiç izlemediğim bir dizi ancak bundan sonra dizi yayınlanamasa bile aynı gün ekran başında olacağıma söz veriyorum şeklindeki ifadeleri büyük tepki çekti ve Mehmet Bozdağ da bunun üzerine Altın Kelebek ödülünü kuliste bırakarak iade etmiş oldu.

dirilis-ertugrul-dizisi-altin-kelebek-odulunu-neden-iade-etti

Diriliş Ertuğrul Ekibi Altın Kelebek Ödülünü Nasıl Bıraktı, İade etti


https://www.youtube.com/watch?v=KnWVRJC53Uc

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***