Turgut Alp İhanet Mi Ediyor? Planı, Amacı Ne? Tarihteki Görevi Nedir?

Diriliş Ertuğrul Turgut Alp İhanet Mi Ediyor?


Diriliş Ertuğrul Dizisi TRT ekranlarında yeni sezonda da yine heyecanla izleniyor. Yaralanıp Simon'un kardeşi Maria tarafından tedavi edilip bakılan Ertuğrul Simon'un hanında kalmaya devam ediyor Ertuğrul'a ve Bamsı'ya da her defasında kötü davranıyor. Hatta kendisini ziyarete gelen Bamsı ile Simon'un gözü önünde kavga bil ediyor.turgut-alpin-tarihteki-gorevi-nedir

Akıllara Turrgut Alp'in ihanet ettiği gelmesi de kaçınılmaz oldu. Hatta Turgut Alp'in Simon'un hizmetine girmesi ve O'nun adına tahsilatlar yapması Bamsı da bile ihanet mi ediyor sorusunu akıllara getirdi.

turgut-alp-ihanet-mi-ediyor

Diriliş Ertuğrul Turgut Alp'in Planı, Amacı Ne?


Turgut Alp ile ilgili durumu dizinin o bölümünü kaçıranlar için açıklayalım. Turgut Alp Ertuğrul Bey tarafından Simon'un yanına yerleştirilmiş bir ajan görevi görüyor. Ancak bu planı Ertuğrul ile Turgut Alp'den başkası bilmiyor. Turgut Alp Simon'dan gerekli bilgileri Ertuğrul'a ulaştırarak görevine devam ediyor.

2016-11-23_220930

Ertuğrul ve Turgut arasında bir oyun kuruldu çünkü simon un yapmak istediklerini vaftiz bi yahya nin simon olduğunu öğrenmek ve onun oyunlarını bilmek için yaptığı bir oyun yani.Pek ya Turgut Alp'in tarihteki görevi neydi?

turgut-alp-ihanet-mi-edecek

Diriliş Ertuğrul Turgut Alp'in Tarihteki Görevi Nedir?


Turgut Alp Osman dedemize kadar gidiyor hatta Osman gazı nin baş koruması olarak.Turgut alp daha osman gazi zamanında inegölü fetih edecek. Dizide de Ertuğrul onu handa bırakırken, obays götürmeme sebebi olarak 'o, benim handa gözüm kulağım olacak' anlamında bir söz etmişti.

turgut-alpin-plani-ne

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***