Ertuğrul Ural'ı Öldürecek Mi? Candaroğulları İle Savaşacak Mı?

Ertuğrul Ural'ı Öldürecek Mi,


Diriliş Ertuğrul dizisi TRT1 ekranlarında heyecanla izlenirken geçtiğimiz hafta Candar Bey'in büyük oğlu Ural Bey pazara giden Halime Hatun ve Aslıhan Hatun'u kaçırtmıştı.Daha sonra da Köpek Saadettin'in emri ile Ertuğrul'a yakın olmak için Onun Halime Hatun ve Aslıhan Hatun'u kurtarmasına yardımcı olmuş ve güvenini kazanmıştır.

Ancak son olarak Karacahisar Tekfur'u süikasti ve yaptığı diğer tüm kötülükleri isbat eden Ertuğrul Ural'ı mahkemeye çıkartır ve Saadettin Köpek ile Vasillius'un çabalarına rağmen Sultan Alaaddin'den talep ettiği kadının kararı üzerine infaz emrini yerine getirmek üzere görevlendirilir.

Ural'ın yaptığı suçlara kadı kanaat getirmiş ve Gökçen Hatun ile Ural'ın infazına karar vermiş, Ertuğrul'un fikri sorulduğunda da Ertuğrul Alp'lerinin kanlarına karşılık Ural'ın kanını istemiş ve Kadı da bunun üzerine Ural'ın idam edilmesine karar vermiştir.

Ancak infaz gerçekleşmeden önce Candar Bey ölmüş ve infaz ertelenmiş daha sonra tam infaz gerçekleşeceği esnada yeni tekfur Vasilyus eski tekfuru Tüccar Hasan'ın öldürttüğünü ve Ural'ın suçsuz olduğunu söylemesi üzerine Ual'ın infazı iptal edildi.

Ertuğrul Candaroğulları İle Savaşacak Mı? Candar Obası ile Kayı Obası Savaşacak mı?


 

Vasilyus'un kendisi suçlayıp kendi adamlarını kendisinin infaz etmesine Ertuğrul inanmamış ve kendi alplerinin intikamını almak için Ural Bey'i öldürmeye karalıdır. Bakalım bunun için Kayı Obası ile Candar Obası savaşacak mı? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de düşüncelerinizi aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Diriliş Ertuğrul 17 Şubat 77. bölüm Fragmanı


https://www.youtube.com/watch?v=YWnhTXEx-sw

2Yorum

  1. Hiçbir yalan ve hainlik gizli kalamaz insan oğlu Azmadan duramaz Ural kendi başının Eti'ni yicek bunuda yardımcı olacak tek kişi alpı olan Batuhan'ın şahitliği

    YanıtlaSil
  2. Çok beğenerek izlediğim halde son bölümde saçmalıklar oldu... Ural kilimleri yakıp alpleri öldürdüğü için idam cezası aldı ama tekfuru ökdürmediği ortaya çıkınca masum duruma düştü...

    YanıtlaSil

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***