Bamsı Beyrek Gerçek Tarihte Nasıl Ölmüştür? Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Çarşamba akşamlarını vaz geçilmez dizisi olarak her Çarşamba reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Dizide Ertuğrul'un yanı sıra dizi ile bütünkleşmiş adeta dizinin bel kemiği olmuş Turgut Alp, Bamsı Beyrek gibi isimler de var. Ancak özellikle de Bamsı Beyrek karakterine can veren Nurettin Sönmez samimiyeti, sempatikliği,sadakati ve yiğitliğiyle oldukça beğeni toplamıştı.

Bamsı Beyrek daha önce de bir çok defa cenk ederken yara almış ancak yine de kurtulmuştu. Son olarak da kara sevdaya tutulduğu Helena için Karacahisar Kalesine gitmiş, orada Vasillius'un kıskançlığı sonucu askerler tarafından zindana atılmıştı. 

Zindanda eski komutan, Teo ile bir kavgaya tutuşmuş, ,ilk başta yenişememişlerdi. Fakat Helena Bamsı'yı zindandan çıkartabilmek için Vasillius ile evlenmeyi kabul etmiş sonra da Bamsı'ya giderek zindandan çıkacağını ancak bir daha kendisini görmeye,görüşmeye gelmemesi gerektiğini, Vasillius ile evleneceğini söylemiştir.

Bamsı Helena'nın bu sözleri ile yıkılmış ve tüm enerjisini kaybetmiştir. Askerler de zindandan çıkınca pusatlarını vermeyince iyiden iyiye savunmasız kalmıştır. Vasillius da zindanda ki diğer mahkum olan Teo'yu Bamsı'yı öldürmesi karşılığında serbest bırakmış ve O'nu Bamsı'nın peşine takmıştır.

Bamsı Beyrek Gerçek Tarihte Nasıl Öldü?


Zaten Helana'nın sözleri ile bitmiş olan Bamsı'nın cenk etmeye ne pusatları ne de dermanı vardır. Bamsı önce Bizans askerlerini öldürmüş ve aldığı darbelerle bitkin düşmüş, daha sonra da Teo'nun bıçak darbesi ile ölerek diziden ayrılmıştı.

Peki Bamsı Beyrek Gerçek Tarihte nasıl ölmüştü? gelelim asıl konuya. Bamsı beyrek Dedekorkut hikayelerinden bilinir. Bamsı Beyrek Hristiyan bir kıza aşık olur ve O2nun aşkından önce gözleri kör olur. Ancak Hıristiyan kız da bir gün O'nun aşkına karşılık vererek gözlerine ellerini sürer ve gözleri açılır. Ancak daha sonra sevdiğine kavuşamayarak ölecektir.

4Yorum

 1. Ayrılırsa dizinin pek lezzeti kalmaz sanırım çünkü severek izliyoruz

  YanıtlaSil
 2. Ulen adamları (aliyar, bamsi) öldürdünüz ikiside kanlı canlı bu hafta oynuyor nasıl sitesiniz siz ?

  YanıtlaSil
 3. Yalan soylemeyin diziden ayrilll madi

  YanıtlaSil
 4. Teo nu n bicak darbesiyle diziden ayrildi öldü diyosunuzda hala bamsi dizide

  YanıtlaSil

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***