Diriliş Ertuğrul 23 Mart Özeti Yağız Alp Kimdir

Diriliş Ertuğrul`un heyecanla beklenen yeni bölümünde heyecanla izlemekteyiz.Görevlerini yerine getiren alp`ler kaleden  çıkmak için Haçeturyan ustadan ve Helena`dan yardım istedi.Alp`lere yardım eden Helena onları kaleden çıkarmayı başardı.Kaleden çıkmadan alplere önemli bilgilerde verdi Ertuğrul beyde bu yönde planlar yapıp Vasilyus`un oyunlarını bozmak için alplere talimat verdi.

Diğer tarafta  Kayı obası ve Çavdar obası alpleri karşı karşıya geldi  Ertuğrul bey olaya müdahale etti ortamı sakinleştirdi. Günyeli hatun ise kaleyi içten fethetmeye hazırlanıyor.Hayme Ananın en yakınına gelmeyi başardı.Günyeli hatunu çok seven Hayme Ana Dündar Bey`in günyeli hatuna gönlü düştügünü duyunca mutlu olur fakat Koca Bey`in kızı olduğunu Halime Hatundan öğrendi. Karacakaya kalesinde ise Helena ile vasilyus`un düğün hazırlıkları yapılmaktadır.

Obaya hainlik edenin Yağız alp olduğunu öğrenen Ertuğrul bakalım ne yapacak. Günyeli Hatun Hayme anaya sinsice yaklaşırken Halime Hatun bu durumun farkına varır bu arada.

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***