Diriliş Ertuğrul 19 Nisan Özeti

Diriliş dizisi hayranlarının merakla beklediği sorulardan birisi olan Helena nın kurtulup kurtulmayacağı konusu 19 Nisan da gün yüzüne çıktı nihayet.Ertuğrul nihai bir planla kardeşi Dündar beyi kaleden kurtarır.Bu sırada Bamsı Alp ise  Helena'yı kurtarır.Ertuğrul bey ve Aliyar bey kaleden Dündar beyi kurtardıktan sonra kaleden açılan bir gizli geçitten kaçmayı başarır.Helene ise Bamsı alp tarafından kurtulmanın sevincini yaşamaktadır.Hayme ana ise oğlunun kalede esir olmasına olan üzüntüsünden dolayı dualar eder.Kocasını kaybeden Banu Çiçek ise yemeden içmeden kesilmiştir.Hayme ananın bir diğer korkusu ise Dündar bey ve Ertuğrul beyin birbirlerine düşmesidir. Ertuğrul beyin Dündar beyi affet memesinden korkan Hayme ana nın endişeleri gerçekleşecek mi?Komutan Vasilyus ise kaleye döndüğünde kılıçtan geçirilmiş askerlerin görüntüleri ile çılgına dönerken Kalede bıraktığı vekil komutanın Ertuğrul ve alplerinin nasıl kaleye girdiğini dile getirerek buna mani olamayan komutanın boğazını keser.Bamsı alp tarafından Hayme ananın çadırına getirilen Helena Bamsı Alp ile tarihte evleniyor mu? Bu sorunun yanıtını ilerleyen bölümlerde öğreneceğiz ancak Helena'nın gidecek bir yeri kalmadığını Hayme anaya söylemesi dizide yeni bir düğün olabileceği tahminlerini doğurdu.Kalesinde Dündar beyin kaçırılması ile çılgına dönen Komutan Vasilyus Helene nın kaçırıldığını duyunca iyice çılgına döner. Helena nın kendi rızası ile Türklere sığındığını öğrenen komutan Vasilyus ise kendisine bu haberi veren askerden Helena nın  hain olduğunu öğrenir ve bu haberi veren askeride boğarak öldürür.Öte yandan Acar bey ve kızının Dündar'ın pusuya düşmesinde yardımları olduğunu öğrenen Aliyar bey onların kellesini alacağını söylese de Ertuğrul bey onları kayı obasına getirmesini ister ALİYAR beyden.


Diriliş 86.Bölüm Fragmanı İzle 19 Nisan Yen Fragman


Doğan alp in karısı Banu Çiçekten af dileyen Dündar bey ise bunun karşılığından af etsen ne olacak Doğan Alp geri mi dönecek diyerek ona şimdi ben sana ne diyeyim diyerek onu affettiğini söylemez.Gözyaşlarına hakim olamayan Dündar Bey ise kendini affedebilecek mi bakalım.Karacahisar kalesinden bu bölüm şehit vermeden Dündar beyi kurtaran Ertuğrul bey bakalım Karacahisar kalesini ne zaman alacak.


[kirmizibuton] Karacahisar kalesini Nerede Kim Fethetti[/kirmizibuton]

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***