Diriliş Ertuğrul Nikea Neresi?

Sevilerek izlenen Diriliş Ertuğrul dizisinde Kale içinde Ertuğrul beye yardım Eden Helena Komutan Vasilyus ile asla evlenmeyeceğini ve kendisi kurtarması için Ertuğrul'a haber gönderir.

Helena kurtulacak mı? Komutan Vasilyus Ölecek mi? Ertuğrul Doğan Alp in intikamını alacak mı? Tüm bu soruların yanıtı dizinin ilerleyen saatlerde ve bölümlerinde yanıt bulacak.

Diriliş Nikea Neresi ?

İznik, Türkiye'nin Bursa ilinin bir ilçesi ve ilçenin merkezi olan şehir. Adını şehirden alan İznik Gölü'nün doğu kıyısında, Bursa'nın kuzeydoğusunda yer alır. 2014 sayımı itibarı ile nüfusu 42.727 kişidir.

[kirmizibuton]Diriliş Ebu Mansur Tarihte Kimdir?[/kirmizibuton]


İznik adı, şehrin eski adı olan "Nikea"dan gelmektedir. Dönemde yaygın bir dönüştürme kuralına göre Yunanca adın önüne 'sur içinde' anlamında olan is eki getirilerek İsnikea adı Türkçede İznik olmuştur.[5]

 

[caption id="attachment_36703" align="aligncenter" width="523"] helena vasilyustan kurtulacak mı[/caption]

Diğer taraftan Aslıhan Hatun ve Artuk bey  Konya Ilgın a gitmek için hazırlık yaparken diğer taraftan da Ural bey kendi çapında yandaş beyleri toplayarak Çavdar Obasını ele geçirme planları yapmaktadır.

Nikeadan kaleye gelen birliği basma planları yapan Ertuğrul bey ise o birliğin yerine geçerek kaleye girme planları yapmaktadır.

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***