Diriliş Ertuğrul 89. Bölüm Özeti ve 90.Bölüm Analizi

Diriliş Ertuğrul dizisinde 89. bölüm 31 Mayıs 2017 akşamı yayınlandı.Dizinin 89. bölümünde Sultan bölgede bulunan tüm beylerin katılımı ile bir toy düzenlenmesini ister.Sultan Ertuğrul beyi uç beyi yapmak istemektedir.Bu kararını tüm beylere açıklamak isteyen Sultan bir taraftan kimliğini saklarken diğer taraftan da hanlı pazar da onu korumak için gereken tedbirler alınır.

Emir Saddettin Köpek ise tüm bu olup bitenler karşısında sesini çıkarmasa da bunları tasvip etmemektedir.Diriliş Ertuğrul dizisinde 89. bölümde şehit olan Aliyar beyin yerine şimdilik Çavdar obasında beylik makamına vekalet eden Aslıhan Hatun abisinin intikamı alınana kadar beylik makamında olacağını intikamdan sonra beylik için seçim yapılmasını istedi.

Hanlı pazarda düzenlenecek olan toya kendisinin katılacağını söyleyen Aslıhan hatun Emir Sadettin ile olan izdivacını ise intikam almadan tekrar gün yüzüne çıkartmak istememektedir.Diğer taraftan www.dizihabersitesi.com Hanlı pazarda gizli bir ajan gibi dolaşarak Sultan Alaaddin'in hanlı pazarda olduğunu öğrenen Ural'ın eşi Katerina öğrendiği bilgileri hemen komutan Vasilyus'a yetiştirir.

Diriliş 90.Bölüm Fragmanı 31 Mayıs 2017 İzle


https://youtu.be/iQF-wLh8SDQ?t=6

Sadettin Köpek ise ayna karşısında kendisi ile yaptığı konuşmada parmağındaki yüzüklerin birinde zehir diğerinde ise panzehir olduğunu zehir ile Sultanı zehirleyip panzehir ile ona şifa vererek Ertuğrul beyi alt etmek istemektedir.Bu planını Sultan ve Ertuğrul bey ile yemek yediği esnada devreye sokan Sadettin parmağındaki yüzükte bulunan zehri bir çırpıda Sultanın içeceğine döker.

Bu sırada Sultan içeceği içtikten bir süre sonra rahatsızlanarak yere düşer.Sultanın zehirlendiğini söyleyen Emir Sadettin Sultanın muhafızlarına Ertuğrul beyin tutuklanmasını talimatını verir. Tarihte Sultan Alaaddin Zehirlendi mi? Ebu Mansur un kim olduğunu bilmeyen Alpler Ertuğrul'u yalnız başına hanlı pazarda bırakmak istemeseler de Ertuğrul beyin emirleri ile Obalarına dönerler.Emir Sadettin'in yüzüğü tarihte var mıydı? Sultana panzehiri vermek isterken yere dökülmesi sonucunda hafif bir tebessüm eden Emir Sadettin in aklına gene hain planlar gelmektedir.

[caption id="attachment_49158" align="aligncenter" width="397"] Diriliş Ertuğrul Burak Hakkı Hangi Rolde Dizide Yer alacak[/caption]

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***