Çukur Dizisi Yamaç ın Gitarı

Çukur dizisinde Yamaç ın çok sevdiği ve Erkin KORAY dan kandisine hediye edilen gitar les paul custom 61 erkin koray'in efsanevi beyaz gibson gitarinin modelini sizler için araştırdı.

Çukur Dizisi Yamaç ın Gitarının Özellikleri

Ginson Custom SG 1961`de lanse edildiğide futuristik bir tasarıma sahipti, hala da aynı modern görüntüsünü koruyor.SG`nin tasarımında iki önemli unsur saklıdır, Les Paul`den daha hafif ve üst tiz perdelere daha hakim bir gitar! SG Serisi, 2 boynuzlu ultra ince gövde yapısı ile bu iki önemli unsuru içermektedir. SG ile elde edilen gövde şekline ek olarak tasarlanan manyetikler de , yeni bir efsanenin doğmasını tamamlayan unsurlardı. İşte incelediğiniz bu gitar VOS özelliği ile 1961`de doğan bu efsaneye tam bir saygıdır. Üretilirken uygulanan VOS yaşlandırma tekniği ile, tamamen vintage ve orjinal bir görüntüye sahip olur.

[caption id="attachment_53665" align="aligncenter" width="540"]cukur-yamac-in-gitari cukur-yamac-in-gitari[/caption]

Vintage Original Spec (VOS) Serisi enstrümanlar, özel bir nitro selülöz cila ile işlendikten sonra, el yapımı teknikler ile yaşlandırılırlar. Tüm VOS gitarlar, vintage modellere saygı olarak, aynı şekilde maun sırt,dayanıklılık ve sustain için uzun sap geçkileri, döneminde kullanılan sap profili,aksam ve elektroniklere sahiptir.

Teknik Özellikler

Masif maun gövde
Yaşlandırılmış cila ve aksamlar
ABR-1 Köprü ve Maestro tailpiece
Tek Parça Maun Sap / Uzun bağlantılı sap geçkisi
22 perdeli gülağacı klavye
Akrilik trapezoid klavye işlemesi
Sapta tek parça krem rengi binding
1960 slim-taper Sap Profili
Burstbucker 1 & 2 Manyetikler
Holly veneer headstock
Vintage Lale Akort Kulakları
2 volume, 2 tone, 3-way selector
Custom Shop Hardcase ve Orjinallik Sertifikası
24-3/4" skala uzunluğu
1-11/16" nut kalınlığı

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***