Savaşçı Dizisi Tacettin Sultan Camii ve Dergahı Nerede

Savaşçı Dizisinin  12 Kasım akşamı yayınlanan bölümünde Yüzbaşı Bozak evinden üsteğmen tarafından alınarak Tümgeneral Ahmet tarafından çağrıldığı söylenir.

Gittiği yerde Bozok un telefonu da alınan Bozok Yüzbaşı Tacettin Sultan Camii ve Dergahı na getirilir. Getirildiği bu yer Savaşçı Dizisi Tacettin Sultan Camii ve Dergahı Nerededir.

Savaşçı Dizisi Tacettin Sultan Camii ve Dergahında İstiklal marşının yazıldığı yer olarak belirtilen yerde devlet sırrı niteliğinde bilgiler anlatıldı dizide.

Savaşçı Dizisi Tacettin Dergahı Nerede? Kimler yatıyor?

Mehmet Akif Ersoy Müze Evi, Ankara'nın Altındağ ilçesinde bulunmaktadır. Mehmet Âkif Ersoy'un Kurtuluş Savaşı yıllarında Ankara'da ikamet ettiği ve İstiklâl Marşı başta olmak üzere çok sayıda şiirini yazdığı müzeye dönüştürülmüş Ankara evidir. Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampüsünün sınırları içinde yer alır.

 Savaşçı Dizisi Tacettin Dergahı NE Zaman Yapıldı
Taceddin Dergahı, ilk olarak Kanuni Sultan Süleyman tarafından Hacı Bayram-ı Veli’nin kurduğu Bayramiye tarikatının bir kolu olan Celvetiler için yaptırılmıştır. Adını, bahçesinde kabri bulunan Tacaeddin Sultan'dan alır. 1826'da tamir edilmiş ve Sultan Abdülmecit tarafından ilaveler yapılarak türbe, dergah evi, çeşme, hazire ve camiden oluşan bir külliye haline gelmiştir. Dergahın bulunduğu sokak sonradan Mehmet Akif Sokağı adını almıştır.

[caption id="attachment_54236" align="aligncenter" width="410"]savasci-dizisi-tacettin-sultan-camii-ve-dergahi savasci-dizisi-tacettin-sultan-camii-ve-dergahi[/caption]

 

Yorum

  1. savaşçı dizisi sayenizde 2018 kpss sorusu olan bu soruyu bildim teşekkürler savaş

    YanıtlaSil

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***