baldızıyla evlenen Georges danthes i düelloya davet eden YAzar kimdir?

Baldızıyla evlenen Georges danthes i düelloya davet eden YAzar kimdir?
MArk Twain
Aleksandr Puşkin doğru cevap
Emile Zola
Edgar Allan Poe

Aleksandr Puşkin

Puşkin, kendisini ve ailesini korumak amacıyla Dantes’i düelloya çağırdı. Baron Georges-Charles de Heeckeren d’Anthès’in 1830’larda yapılmış bir portresi. Puşkin’in d’Anthès ile yaptığı düello, hayatının yirmi birinci ve son düellosu oldu. Düello 27 Ocak 1837’de gerçekleşti. Düelloda ağır yaralanan Puşkin ölmüştür.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 7 Şubat 2018 gecesi yayınlanan  bölümde yarışmacılara sorulan bazı soruları sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Koca Seyit Havalimanı Hangi İldedir? sorusunun yanıtını Çanakkale olarak düşünen yarışmacı  yüzde 50 joker hakkını kullandı ve kalan iki seçenek arasında bir tercih yapamadı ve joker yardımı ile Balıkesir yanıtını verdi.Son 45 saniyelik sesli baraj sorusunda yarışmacıya sorulan sesli soruda en iyi film müziği dalında altın küre alan film müziği soruldu.Bu soruya La la Land yanıtını veren yarışmacı doğru yanıtı vererek barajı geçmeyi başardı.

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***