Diriliş Ertuğrul Hayme Ana Nasıl Ölmüştür?

Diriliş Ertuğrul dizisinde ana karakterlerden olan Hayme Ana Nasıl Ölmüştür? sorusu dizinin 31 Ocak 2018 tarihinde yayınlanan bölümde izleyenlerin merak ettiği sorulardan birisi oldu.Zira dizide hastalanan ve nefes nefese kalan Hayme Ana gerçek tarihte nasıl vefat etti.

 

 

Açık kaynaklardan yaptığımız araştırmalara göre   Ertuğrul Bey'in annesi ve Osmanlı'nın kurucusu Osman Gazi'nin de ninesi Hayme Ana yayla dönüşü Kütahya ilinin Domaniç İlçesine bağlı Çarşamba Köyü’nde ölür.Hayme Ana nın doğum tarihi ve ölüm tarihi hakkında kesin bir bilgi olmadığı söylenmektedir.

 

 

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Hülya Darcan'ın canlandırdığı Hayme Ana için Osmanlı devletinin temellerini atmıştır yorumu yapılmaktadır.

[caption id="attachment_55537" align="aligncenter" width="350"]dirilis-hayme-ana-ne-zaman-olmustur dirilis-hayme-ana-ne-zaman-olmustur[/caption]

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***