Doğum Günün Kutlu Olsun Demet

Doğum Günün Kutlu Olsun Demet. Nice Yıllara Mutlu ve Sağlıklı Ulaşman Dileklerimizle.....

[caption id="attachment_55794" align="aligncenter" width="400"]Doğum Günün Kutlu Olsun Demet Doğum Günün Kutlu Olsun Demet[/caption]

Doğum Günün Kutlu Olsun Demet


CANSEL

İyi ki doğdun
⭐DüNYaM⭐ Doğum günün kutlu olsun ❤
İyi ki varsın ❤ iyi ki hayatımdasın❤
Kaç aydır ben bugünün gelmesini dört gözle bekliyordum.
Bugün 18 şubat yani senin doğum günün. Sözüme 'iyi ki doğdun' diyerek başladım. Gerçekten de iyi ki doğmuşsun.
Birçok şeyim oldun, hayatımın en değerli parçalarından biri oldun.
Seni ilk tanıdığımda bu kadar seveceğimi biliyordum ama bu kadar güveneceğimi rüyamda görsem inanmazdım herhalde. İlk zamanlar öğretmen olduğunu öğrendiğimde kendi kendime sinsi bir gülüş atmıştım. Çünkü sende biliyorsun ki oldum olası öğretmenlerle çok uğraşırım. Bir adet Cansel olmaq bunu qereqtirirdi. Nihahaa?
Seninle uğraşmayı düşünüyordum. Sana laf sokmayı, ve nasıl anlatsam birazda saflığından masumluğundan yararlanıp günümü gün etmeyi düşünüyordum. Yani ilk başta seninle ilgili düşüncelerim hiçte masum değildi? amaa, oda ne herşey ters tepti? bizim kitabımızda öğretmenlerle uğraşmak vardı ama öğretmene böyle gönül bağıyla bağlanmak yoktu? hele ben birtek Naz öğretmenimi seveceğim derken sen çıka geldin.
Ne yalan söyleyeyim iyi ki de gelmişsin be. Sen olmasan ben ne yapardım?
Sen ilk öğretmenim oldun. Bende senin öğrencin oldum. Bana çoğu şeyi sen öğrettin. Sabrı öğrettin bana mesela. Sakin olmayı öğrettin. Ben olgunluğu senden öğrendim. Ben hayattaki sınavlarımı tek tek geçmeyi senden öğrendim. Sonra fark ettim ki sen öğretmenim değil ablammışsın. Yaa gerçekten ablamsın. Benim ablam yok ama abla bildiğim, canımdır dediğim bir Demoşum vardır. Kimse onunla olan can bağımızı asla koparamaz.
Sonra ben yavaş yavaş ona güvendim. Hemde öyle güvendim ki, en büyük sırlarımı ona anlattım. Uzaktan bakınca sırrı olmayan, kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir kız olarak görünüyorum değil mi? Öyle değilim işte benim de çok derdim oldu ve hepsini Demoşuma anlattım. Bir kız kardeş ablasına nasıl guvenırse o kadar güvendim. Hatta daha fazla güvendim. Birine böyle abla gözüyle bakmak okadar güzel ki. Hani derler Ya abla demek hayat demektir, aldığın nefes demektir sende öylesin benim için. Ne eksik ne fazla.
Öyle bağlanmışım ki ben sana uğruna çok şey yapabilirim. Çok düşkünüm sana. Seni kıran herkesten nefret ediyorum. Ve biliyor musun ben hiç kimse için kimseye tavır alamazken, senin için çoğu kişiye tavır aldım. Buda senin yarattığın etki olsa gerek.
Aramızda baya bir yaş farkı var. 7-8 yaş. Buna rağmen birbirimizi öyle iyi anlıyoruz ki❤ sırdaşım, yoldaşımsın? Bir lütuf gibisin? seni bir ömür sevmeye niyet etsem, Allah kabul etsin der misin? Ben seni bir ömür sevmek istiyorum çünkü.
Bir ömüre sığdıramam ama sorun değil yine de severim.
Sen en çok güven kokuyorsun. Böyle başımı senin omzuna yaslasam, üzüldüğüm şeylerin hepsi için tek tek ağlayıp omzunu ıslatsam 'yeter lan bıktım' diyerek çekmezsin omzunu. Seni o kadar iyi tanıyorum ki.
"Senin diğer adın GüVeN" güven dostluğun temelidir demişler. Ne olursa olsun o ilahi kokuyu hissedersin❤
"Senin diğer adın MuTLuLuK" yüzümü güldürmeyi en iyi başaranlardansın. Sükût verdiği huzurun diğer aşısını benim DüNYaMDa❤
Bana en büyük mutlulukları yaşattığın için ne kadar teşekkür etsem az. Gerçi dostlar birbirine teşekkür etmez ki. Onun yerine Allaha teşekkür eder, öyle bir dostu yaratıb, yoluna çıkardığı için.
❤Seni Yaradana Binlerce Kez Teşekkür Ederim❤
Benim en mutlu olduğum günlerden biride sesini duyduğum gündür.
29 Aralık ben Dünyamın sesini duydum. Öyle güzel sesi vardıki çok beğenmiştim. Çokça da heyecanlanmıştım. O anın heyecanıyla ona 'Sesin ruhumun fon müziği' demiştim ? böylede romantiğimdir.
Hani herkesin içini ısıtan bir ses tonu vardır ya, benim içimi de senin sesin ısıtır.
Seni anlatmak istedim,bir parçada olsa. Ama sonra anladım ki sen anlatılamazsın. Sanki tüm kelimeler tükendi Demoşum.
İyi ki de sen varsın. İyi ki de varımsın❤
Ben seninle herşeye varım❤
Kan değil can bağımız var bizim.
Ben sende tutuklu kaldım❤
Şimdi okurken seni hatırladığım bir şözü bırakmak istiyorum buraya. ❤


Gözlerim göz bebeğimle tanıştığından beri, söz sanatları dans eder oldu şiirlerimde.
Bir tek benzetme sanatını
kullanamıyorum
Çünkü lugatımda seni anlatacak söz bulamıyorum.
Hiçbir sözcük karşılık gelmiyor şiir akan gözlerine


Ve sen..
Sen sanatsın sözlerime
Ömür verensin ömrüme! ❤


Işığın olduğu yerde, hep gölgem gibi yanımda olur musun?


 

[caption id="attachment_55798" align="aligncenter" width="400"]Doğum Günün Kutlu Olsun Demet Doğum Günün Kutlu Olsun Demet[/caption]

Bunu bil ki, ben seni birçok anlam yükleyerek sevdim ve hepte seveceğim. Hiç bir güç sevgimi bitiremez ki. Çünkü sen bende KoCaMaN BıR İzSiN❤ bunu ilk zamanlarda da söylemiştim. Bende derin bir izsin. Seni sevdiğim kadar sende beni seviyorsun buna eminim. Hiç bir zaman sevginden şüphe etmedim. Çünkü benim Demoşum sevmediği kişinin dertleriyle böyle ilgilenmez. Benim sana düşkün olduğum kadar sende bana düşkünsün ❤ bunu anlayalı çok oldu. Bir keresinde ben ilgisiz kalınca sevgim biter demiştin. Buna başta inanasım gelmemişti. Tanıyorum çünkü seni. Ve inanmamakta haklıyım mışıım. Ne olursa olsun aradan yıllar geçse bile Demoşumun sevgisi bitmez, çünkü sevince derinden seviyor. Güzel seviyor. ❤sende en çok sevdiğim şeylerden biri bana olan Güvenin. Bazen kimseye söylemediği, anlatmadığı şeyleri bana anlatır. Biliyor çünkü ona asla yanlış yapmam ben. Bunu bana 'Cano seni seviyorum, çünkü dertlerimi anlatınca dermanı sende buluyorum. Ve biliyorum ki sana anlattıklarım sende kalacak' demesinden anladım. Bu arada Demoşum başkalarıyla konuşerken adının sonuna -'m ekleyerek hitap etmez(çok az kişiye öyle hitap eder) ama bana öyle hitap ediyor. Yani CANOM diye hitap ediyor. Kendimi o kadar özel hissediyorum ki. Büyülenmişim sanki ya bir rüyada gibiyim. İnşallah hiç bitmez bu rüya. Her zaman adını koyamadığım bir çekim beni sana itiyor. Bağlıyım sana ya bir an desteğini hissetmsem nefes alamam. Öyle güzel huylusun ki, insan kıyamıyor sana. Mesela birşeyi bir kaç kez anlatırım sana ve sem yine de anlayamadan tekrar anlatıyorum. Başkası olsa 'yeter lan kaç kez anlatayım' der ve kestirip atardım. Sana gelince öyle olamıyor işte, kıyamıyorum hiç. Normalde birine çok bağlanmak korkutuyor beni ama sana bağlanırken hiç korkmadım. Yarın öbür gün beni bırakır demedim. Aksine anı doya doya yaşadım. Sen ne güzel girdin hayatıma böyle.? Güzel sevemem diyordum ben. Ama seni çok güzel seviyor muşum. Bana aynı anda pek çok duyguları tattırdın.
Kardeşlik duygusunu tattırdın mesela. Arada yaş farkı olmasına rağmen sırdaş olmayı tattırdın.
Beraber suç işlememiz oluyor öyle çok seviyorum ki onları. En güzelide o suçlardan kimse haberdar değil?nihaha:) biz iyi ki varız:) iyi ki de #DeMCan var. Nice mutlu yıllara KaFaMıN En GüZeL HaLi?
Nice senli yıllara.
Her zerreni, her parçanı, huyunu suyunu çok seviyorum. Ve emin ol bu sevgi ömürlük olacak :))
#DemetimSanaOlanSevgimÖmürlük
#SensinKiDünyamBenim[caption id="attachment_55802" align="aligncenter" width="400"]Doğum günün kutlu olsun Demet Doğum günün kutlu olsun Demet[kirmizibuton][/kirmizibuton][/caption]

Bir dünya düşün Demoşum. Şiir gözlerinin hatrına dönen bir dünya..
Tüm güzelliklerinin, ihtişamını karşısında saygı ile egildigi, papatyaların sana kokusuyla huzur bahşetmesi için yaradıldığı, çocuksu neşenin gamze çukurlarında, tebessüm oluşturması için var edildiği, kalbimin senin kirpiklerinin hatrına attığı bir dünya düşün... "Bu mümkün mü? "diye sorarsan,
Diyeceğim odur ki;
"Dünyama Hoşgeldin Demolinam"❤❤


BİR ADET CANSEL'İN HER ZERRESİ AŞIKTIR HER ZERRENE. SAÇINDAN TUT TIRNAĞINA KADAR, ETİNDEN TUT KEMİĞİNE KADAR. KISACA HER ŞEYİNİ SEVİYORUM.
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤


 

ARZU

Dünyanın en büyük buluşu: Benim Seni buluşum?
Ben mi seni buldum , Yoksa Sen mi beni buldun emin değilim?Sayfada nasıl istek atılacağını sormuştun cevap veren olmayınca ben anlatmıştım sana. Sende istek attın sonra:) Insan birisiyle tanıştıktan bir hafta geçmeden kavga eder mi ya? Biz etmiştik. Daha doğrusu Demet bana trip atmıştı. Adminle tartıştığında Admini haklı bulduğum için bile trip atabilen Demoşum var çünkü?Aradan bir buçuk sene geçti ama hala uzun süre konuşsak ya Demoşumun beni kıskanıp birilerine dalmasıyla , ya da trip atmasıyla sonuçlanıyor konuşmalarımız. O yüzden Demoşumun KPSS'ye çalışmasını bahane ederek eskiye göre az konuşuyoruz? Neyseki başkalarıyla da konuşmuyor fazla yoksa bitmiştin sen Demoş?? Bu bir buçuk senenin 5 ayını falan ayrı geçirdik. Benim yokluğumu fırsat bilip havalananlar da olmuştu da havalarını almıştım ben gelince. Ve ayrıca son yaşanan olaylarda şunu anladım "Kimse seni benim kadar sevemezmiş Ponçiğim". Sende kimseyi sevme beni sevdiğin kadar? Kimseye çok tripte atma?Sen sadece bana trip atabilirsin? Seni senden bile daha iyi tanıyorum diyebilirim. Ama arada bir beni bile şaşırtan ultra saflıkların olabiliyor. Whatsapp'ta sana ilk mesaj attığımda beni tanımaman gibi? insan biricik Arzuşunu tanımaz mı? Sen instagrama girmiyorsun diye biz Whatsapp açalım sen beni tanıma?
Olsundu dedim sonuçta Demoşumla konuşabiliyorum artık dedim hiç trip atmadım? çok anlayışlıyımdır?
Artık yavaş yavaş gelelim Sebeb-i sayfamıza❣ InşAllah unuttuğumu düşünmemişsindir ponçiğim. ❣
?Doğum günün kutlu olsun?❣ Geçen sene küstük dolayısı ile bu senin doğum gününü ilk kutlayışım sayılıyor. Ama geçen sene de Seni kutlayan insanları görünce, ve üstüne üstlük sana Demoşum denilince bir içim cız ediyordu? Kutlamayı da düşündüm ama senin kızlarla baya kaynaştığını görünce bağrıma taş bastım, gururuma sarıldım kutlamadım? Kısmet bugüneymiş❣
❣Iyi ki doğdun Demetim❣ Iyi ki bulmuşuz birbirimizi❣ Iyi ki o kadar çok tartışmışız. Çünkü yaşadığımız herşey dahada kuvvetlendirdi bağlarımızı. Ilk büyük kavgamızdan sonra senin beni nasıl sevdiğinin farkındaydım ama sonraki şeyler sayesinde kendi sevgiminde farkına vardım. Biriyle kavga edince ya da tartışınca ağlayan biri değilimdir. Genelde sinirden ağlarım. Ama ömrü hayatımda bir dostumla küsünce ağladığım 5 kere olmuştur en fazla. Ki biri de seninleydi bunların. Bir cümle yazmıştın bana. O cümleyi okuyunca Arzu şok!Arzu iptal! Cevap bile yazamadım galiba emoji atıp çıktım. Gözüm dolmaya başlayınca kendim bile şaşırdım " Ben Demeti bu kadar çok mu seviyormuşum " demiştim kendime . O güne kadar hiç " Seni kimse benim kadar sevemez " demiyordum. O günden sonra Seni benim kadar sevemeyeceklerinden adım kadar eminim❣ Ölesiye çok seviyorum ki seni Demoşum❣En büyük iyi ki'lerimden birisin❣
Mutlu yıllar Ponçiğim❣
#DemArHiçbitmezbumasal❣

 

52Yorum

 1. Ben seni gözlerimle değil,
  Dilimle değil 
  Yüreğimle sevdim.
  Ben senin her şeyini sevdim; 
  Gülmeni, ağlamanı, 
  Anlayışını ve anlayışsızlığını,
  Çocukma saflığını, 
  Bin yaşındaki bir kişi kadar olgunluğunu,
  Kırk yılda bir olsa bile; 
  “Seni seviyorum” demeni sevdim.
  Senin, korkularını, sitemlerini sevdim.
  Seni şartsız koşulsuz sevdim.
  Seni ölesiye ve delice sevdim!

  YanıtlaSil
 2. mutlu yaşlar demet hanım dizi haber sitesi

  YanıtlaSil
 3. Şükür ilk yorumu kaptırmadım ??nihahaha.
  Iyi ki varsın Demoşumm❣Doğum günün kutlu olsun❣❣şu an Cadısel gelir korkusundan kısa kesiyorum yorumumu?????Seni çok seviyorum ponçiğim

  YanıtlaSil
 4. Ay ay eklenmiş sayfaa. Bende görür görmez hemen geldim. İlk yorumu yazcaz ya ??Öncelikle Ekrem abime çok ama çok teşekkür ederim ya bizi hiç kırmıyorsun abi. Hepimiz seni çok seviyoruz ve değer veriyoruz.

  Şimdi gelelim esas meselemize:)) doğum günü kızımıza:))
  Canım Demoşum şimdi sen yukarda sana yazdığım yazıyı okuyunca çok beğeneceksin bunu biliyorum. Küçük şeylerden bile mutlu olabilecek bir insansın. Bunu anlamak uzun süremi almadı. Sözüme seni çok seviyorum diyerek başlamak istiyorum.
  SENİİİ ÇOKK SEVİYORUM DEMETİM.
  Evet seviyorum seni ve öyle böyle değil ölesiye seviyorum. Canımı feda edebilirim uğrunda. Senin gibi dosta herkes sahib degil. Senin gibi buram buram güven kokan bir dostu kazanmak kolay değil ama Allaha binlerce kez şükürler olsun benim senin gibi bir dostum ablam var.
  'Dostluk emek ister' demiş atalarımız. Aynen emek ister ve biz ikimizde bu emeği yeteri kadar verdik ve ortaya çok güzel masum(!) bir #DemCan çıktı.
  Gerçekten ne yazacağımı, duygularımı nasıl dile getireceğimi hiç bilmiyorum. Şu an solyanımda çarpan şey o kadar hızlı ki. Birşeyler ötüyor ama ben onu dile getiremiyorum. Sevgini kelimelere dökememek bu olsa gerek.
  Seninle çok güzel anılarımız oldu hepsini yazacağım bugün. Bu sayfayı boş bırakmam Allahın izniyle.
  Öncelikle ailenden başlayayım seni büyüten o güzel insanlardan.
  Demoşumun öyle güzel ailesivar ki. Dışardan bakan herkes keşke benimde böyle annem babam olsa diyip imrenerek bakar?annesi İncilay teyze melek gibidir. Demoşum da anasının kızı olduğuna göre oda melek gibidir. Babası var bide Demoşumun eski topraktır ? çok severim o 'eski toprak 'denilen insanları ve Demoşumun babası da gerçekten öyle biri. İkisininde ellerinden öperim senin gibi güzel kız çocuğu yarattığı için.
  Birde erkek kardeşi var, Demoşumun saflığından yararlanarak onu kafesleyen? Demom bana anlatır neler yaşadığını çok severek dinlerim bende. Ablası ve yegenleride var. Yeğenlerini de çok seviyorum özellikle Sudeyi ❤ Sude aynı teyzesine benziyor ve ben ilk onu gördügümde 'çok tatlı değil' demiştim. Amaç gıcıklık olsun. Ama gerçekten tatlı Sude. Teyzesine çekmiş sonucta:) sonra yavaş yavaş kabul ettim tatlı gördüğümü.
  Her insanın bir kahramanı olur derler ya benim de var. O da DEMETİM oluyor. İlerde onun gibi iyi kalpli sevecen biri olmak istiyorum bende aynı Demoşuma benzemek istiyorum ama ne yazık ki onun kadar masum olamam.
  Demoşum şimdi saat geç ya benim epey uykum geldi. Yorumu bitirmem gerek:( iyi ki doğdun Demoşum ❤

  YanıtlaSil
 5. Demettt onun adı Demoşum değil akıllı ol Allahın Cadıseli???

  YanıtlaSil
 6. Aqq çıldıracağım ama?? Bir ona sadece ben Demoşum derim. Iki ölesiye sevmek nee?? Üç o pastalı fotoyu da benden görüp yaptın??? çok sağol cadıselim en azından video çekmedin. Bu kıyağı yaptın Cadıcinine??

  YanıtlaSil
 7. Öncelikle Canom ve Arzuşuma teşekkür ediyorum.. Yorumları okurken çok duygulandım...sizlere cevap yazacağım lakin yarın erken dershanem var, dershaneden gelir gelmez ilk işim cevap yazmak olacak. Sizleri çok seviyorum iyiki varsınız neyse çok uzatmayayın ben.
  Teşekkür ederim ENGİN bey

  YanıtlaSil
 8. Demoşum ilk olarak şunu söyleyeyim " Iyi ki sadece benim Demoşumsun" . Senin bana kaza ile Arzuş diyenlere daldığın gibi dalarım sana Demoş diyenlere? Şarkılarımızdaki gibi:
  ❣Vermem seni ellere vermem Allah şahidim olsun❣
  ❣Seviyorum seni ekmeği tuza banıp, banıp yer gibi❣öLeSiYe❣
  ❣Iyi ki doğdun❣


  Ve sayfa için sonsuz teşekkürler Ekrem abi, Engin abi?

  YanıtlaSil
 9. Arkey Madhubala18 Şubat 2018 04:42

  Demet ım tanışalı çok olmasa da senı çok sevdım.Yenı yasının sana ugur getırmesını dılerım.Allah sevdıklerınle beraber saglıklı.mutlu bır ömur nasıp etsın. Dogum gunun kutlu olsun.Iyı kı dogdun.

  YanıtlaSil
 10. Lan ne deli bir kızsın ya?? kaç gündür Demoşum diyordum neredeydin o zaman??? bu arada ben video çekmeyi çok önceden planlamıştım ama sende yapınca sana bırakayım dedim. ??? bende sürpriz çok nede olsa❤❤

  ❣❣ SeN BeNiM uĞurlu Yolumsun ❣❣❣

  YanıtlaSil
 11. Günaydın?? hadi herkes koşsun gelsin sayfayaa:)))
  Bugün Demosum giremiycek dershanede olacak. Aksama girer anca. Ama sorun değil biz CADİCANİMLA bu sayfayı boş birakmayiz. Zaten sayfa bizim eserimiz. Tabi Ekrem ve Engin abinin de yardimiyla bizim eserimiz oldu??? Bugün buradan ayrilmayız hiç dimi Cadicanim??

  Neyse Defne SİSTERİM sAyfayi görür gormez gelir zaten. Zara ablam Ela ablam da gelir:) Ulkerom ve Asicanim da yazar herhalde:)

  DEFNE SİSTERİM İKİ GUN SONRA SENİN GUNUNNN:)
  EVET UNUTMADİM???

  YanıtlaSil
 12. Ahh kıskandın mi sen? kıyımım ben sanaaa????

  YanıtlaSil
 13. Tırrrrstın dimi kiskancc cadıcan?? mantik olarak ilk yorum benim. Destan yazmişim çünkü kizimm???
  Üzülme Cadıcanim bugünlerde geçer??

  YanıtlaSil
 14. Demetin cancağızı ??18 Şubat 2018 11:34

  Selamlar?. Demolim in doğum gününde gelmesem olmazdı ? İyiki Dogdun İyiki varsin benim demolim ( ha burada ona sadece ben demolim diyebilirim kankamin sözünü kullandığınız gibi benimkinide kulanmayin plis)? Seninle pek uzun konuşmasak ta seni çok seviyorum:)instgramda best yorumcusuyum ben onun her fotoya mutlaka yorum yaparım ?❤?
  Size demolimle konusmalarimi biraz anlatayim bi konuşmamızda demoli sinirliydi baktim ters ters yazıyor benimde sinirler attı tabi bana sinirliyken yazma dedim kızdım demoli yazdığına pişman oldu sonra senin attığın atar hayatıma renk katar dedi?:))) öylede tatliş atişmalarimiz vardır . Birtane de var hep hatırlayınca gülerim:))
  Demolim göle gitmişti galiba işte video attı bak balıklar biraz balık gör diye :))
  Bende demoli balık gör ne demek bilmiyorsan söyleyeyim balıklı göl Şanlıurfa da ve bende urfaliyim ayda bir mutlaka balık görürüm dedim:)) demete doğru ya unutmuşum dedi:)??

  Burdan kankama ve haticeme teşekür ederim onlar sayesinde demetle tanıştık diyebilirim ilk önce sitede sonra instgramda sonrada watsapta konuşmaya başladık giderek sevip baglandik benim canim canım cancagzim oldu iyikide oldu . İkimizde kova burcuyuz diye Kova Burcu Harikaları diyoruz bize ?
  Tekrardan iyiki dogdun demolim diyerek yazımı sonlandırayım?

  YanıtlaSil
 15. Mersinli ELA ❤️❤️❤️18 Şubat 2018 13:23

  ❤️❤️❤️DEMETCİM ❤️❤️❤️
  ?DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN BİRTANEM ?
  ?İYİ Kİ DOĞDUN İYİKİ VARSIN İYİKİ ARKADAŞIMSIN ?
  YENİ YAŞIN MUTLULUK HUZUR SAĞLIK GETİRMESİ DİLEĞİYLE
  ?BU SENE ATAMAM OLUR İNŞALLAH YENİ YAŞIN SANA UĞUR GETİRSİN ?
  SENİ ÇOK SEVİYORUM
  İYİ Kİ ?? DOĞDUN ?
  ????? DEMETCİM ????
  ???????????????

  YanıtlaSil
 16. Mersinli ELA ❤️❤️❤️18 Şubat 2018 13:26

  KIZLAR EMEGİNİZE SAĞLIK ÇOK GÜZEL OLMUŞ
  CANSELİM ? ARZUM
  EMEGİNİZE SAĞLIK
  ..
  GÜNAYDIN HAYIRLI PAZARLAR GÜZEL HAFTA SONU OLMASI DİLEĞİYLE ???❤️❤️

  YanıtlaSil
 17. Demetim güzel kalpli arkadaşım
  Doğum günün kutlu olsun
  Yeni yaşın sana mutluluk huzur başarı getirsin çok mutlu ol iyi ki doğdun iyiki. Seni tanıdım iyi ki bizim arkadaşımızsın
  Seni çok seviyorum doğum günü kızı

  YanıtlaSil
 18. Günaydinn:) gece neredeyse sabahladık Ülkerimle o yüzden benim günüm şimdi aydı:)
  Neyse he cadıselim boş bırakmayız hep burdayım bugün bende???? ama biraz ayılıp geleyim??? kafam bi milyon şu an??

  YanıtlaSil
 19. He sayfa bizim eserimiz ama ben dedim cadıselim yapma etme. Tek ben açtırayım sayfayı dedim dinlemedin???

  YanıtlaSil
 20. Nihahaha :-) :-D ;-) :-D :-D

  YanıtlaSil
 21. İyi ki varımsın♠DeMCaN♠ CANSEL18 Şubat 2018 16:56

  Sayfa ne sessiz böyle:((
  Nerdesiniz?
  Neysee ben Demetim içinn bir şey yazcamm.
  Demom bugün senun dogum gunun ve ben tum konuşmalarimiza yani gelmis gecmis tum konsmalarimizi okudum:) en guzellerini buraya yazmak icin. Sonra sen girince okursun.
  Oncelikle bir şiir yazayim.
  "Seni yazarken daha çok seviyorum Demom❤ Kimi zaman kağitlara yaziyorum da yetmiyorlar anlatmaya, kimi zamanda sayamadiğim gecelere yaziyorum da bitmiyorsun çize yaza. Sana içimde buyuttuğum şiirde tekrar tutuluyorum. Kalbim ayri, aklim ayri tutulurken ihtişamina, hece hece dökülüşünden seviyorum seni DüNYaM. Madem ki soz uçar yazi kalir, sen kal seni hep yazacağim şiirlerime, gecelerime ve en önemlisi de yüreğime❤"

  Tam olarak seni anlattiğini duşunduğum şiirdi. Umarim bebegenirsinn???

  ♠Ben sende tutuklu kaldım♠
  Kimse anlayamaz bunu. Sana nasil baglandigimi nasil sevdiğimi. Hic kimse anlayamaz sana olan sevgimi. Olsun bir ben bileyim Demom yeter bana. Birde sen bil. Tabi Allah'ta bilsin.
  Seni çok seviyorummm
  (Bugün bol bol yavşama times yapmayi dusunuyoruz)?

  YanıtlaSil
 22. Oh huzurumla yavşama times'imizide yürüt?? oldu olacak saatte belirleyin?

  YanıtlaSil
 23. Ne? Lan senin huzurun Eylül Ada tamam mi

  YanıtlaSil
 24. Sayfadan saç baş yolma kokusu geliyor :-D :-D :-D

  YanıtlaSil
 25. Ayy profilim mütiş ;-)

  YanıtlaSil
 26. ??????????DEMETIM DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN GÜL YÜZLÜM ??????????????????????????????????????
  Rabbim seni öyle hayırlı,anlayışlı ve iyi insanlarla karşılaştırsin ki; yaşadığın her güne,aldığın her nefese şükredebilesin. Her doğan güneş seni ısıtsın,aydinlatsin ve ömrün mutlulukla dolsun???????????☉☉?????
  SENI COK SEVIYORUM NADIDE PAPATYAM????????????⚘????

  YanıtlaSil
 27. Canselim,Arzucum ve Sevgili Engin Bey ellerinize sağlık
  Canselim çok zarifsin maşaallah hiçbir şeyi unutmuyor benim superwoman kuzum????

  YanıtlaSil
 28. ???Eylül ada olduğunu biliyoruz herhalde ama o yavşama times ArEye aitti????

  YanıtlaSil
 29. Yanıyorum yanıyorum iki saat farkla ilk benim yazımın çıkmasını kaçırdım ona yanıyorum?? ama neyse Demoşumun kalbindeki yerim asıl önemli olan?
  Bende ilkokul arkadaşlarına kadar anlatabilirim Demoşum biliyorsun zaten? Daha önce de böyle yazılar yazdığım için eskiden yazdıklarımı yazmıyorum bu sefer:)

  Ülkerim böyle devam ederse olacağı o gibi??

  Kinkicankeytam hoşgeldin. Haticede beni kıskanıp Demoşumla konuşmaya başladığı için benim sayemde tanışmış oluyorsunuz??

  Sağol Defnecim?

  YanıtlaSil
 30. ❣Yolun ne yana ise
  Yönüm o yana
  Ister düne, ister yarına
  Gülen yüzune
  Kara bahtına
  Yarenlik yaparım Daima Demoşum sana❣
  ❣Dünden fazla, Yarından az SeViYoRuM❣

  YanıtlaSil
 31. Yine bir laf sokma çabasina girdi ama başarili olamadı sevgili Arzu☺ bu arada 2 saat az bir fark değil. Doğum gununu dakika farkiyla ilk ben kutladim buna yan bence sen:))?

  YanıtlaSil
 32. Tanrı hamurumuzu sevgi ile mayalamış 
  maya tutunca 
  sevmelerden kaçmak boşuna 
  bunu seninle öğrendim 
  ve ben olabildiğince 
  seni, seninle yaşamak istiyorum 
  bundan böyle çirkin değiliz 
  akşamın alaca karanlığı kadar büyülü ve 
  güzeliz.. 
  gönderdiğin her ışığın aydınlattığı bir yer var dünyamda 
  inanılmaz gelse de 
  biliyorum senin gerçek olduğunu. 
  hava gibi, su gibisin 
  gerçek olamayacak kadar insan olmandır 
  belki de yadırgadığım. 
  karşıma nasıl çıktığını bilmiyorum, 
  nasıl dolandığını yüreğime. 
  hiç önemi yok 
  zaten çözmek istemiyorum 
  sonunda korktuğum oldu işte 
  kozamın delindiğini hissediyorum 
  kanatlarım çıkmak için zorluyor 
  renklerinle büyüleniyorum 
  içimdeki yaşama sevinci 
  büyüyor, büyüyor... 
  çekinsem de olacaklardan 
  korksam da, 
  yaşamalıyım diyorum bütün bunları 
  yaşamalıyız... 
  yalnızca ‘’gel’’demeni önemsiyorum 
  ‘’git’’deme olasılığını umursamıyorum 
  sevdiğin senfoniler eşliğinde 
  ve şiirlerinin ışığında 
  yol yordam bilmesem de 
  ilerlemek istiyorum...
  yaşattığın her heyecanı 
  alıp koyuyorum ruhumun derinliklerine. 
  seni düşündüğüm her an 
  dünya ikimiz için yaratılmış gibi geliyor bana 
  bu yanılsamayı seviyorum, 
  seni sevdiğim gibi 
  seviyorum seni, 
  sevmenin tüm anlamları ile. 
  tatlı telaşını, 
  çocuksu hallerinden olgunluğa geçişlerini, 
  öfkeli, sevinçli, sabırlı ve aceleci olmanı seviyorum, 
  kısacası sen oluşunu ... 
  seni sevmek kutsal sularda yıkanmak gibi geliyor bana. 
  seninle ayrıntıları yaşamak 
  yeni bir dünya sunuyor 
  arınıyorum.. 
  tüm bunlar yetmezmiş gibi 
  bana fena halde iyi geldiğini biliyorum 
  ‘’fena halde‘’diyorum; 
  çünkü yoksunluğun kötü oluyor 
  anlıyorum ki, kaçış yok 
  dönüş yok. 
  sen bendesin...benimle olmalısın. 
  seni, senli yaşamak istiyorum 
  olabildiğince......
  #DemAr❣

  YanıtlaSil
 33. Bence Demoşumun kalbindeki yerim önemli derken gayette amacıma ulaştım?

  YanıtlaSil
 34. ÖmürlükSevdam #DemCan ❤CanseL18 Şubat 2018 19:10

  Aklımda sen, fikrimde sen..
  Kalbimde, özumde sen
  Sağım solum, gecem gündüzüm
  Yazım kışım hep sen...
  Gözlerimin ferinde, kirpiklerimin ucunda sen..
  Damarlarımdan geçen de,
  İliklerime yerleşende sensin
  DünYaM?
  Beni görsen, vücudumun her zerresi SEN GEÇEN HANI...
  ♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠
  Kirpiklerimin ucuna tutunan bir kar tanesi gibisin. Bağirsam bir çığ olup kalbime düşer misin?
  #DemCan♠

  YanıtlaSil
 35. Ne oluyorsunuz aq yavsama times ismini ilk ben buldum herkes de sahiplenmiş . Kotulukcanlarda ilk ben kullanmıştım ? sonra yavsama times lafim başkaları için kulanildi neyse:)))

  YanıtlaSil
 36. Bir adet kinkiyti ? Arya18 Şubat 2018 20:30

  Hoşbuldum kanka. Kıskanmak degil aq grup kurdunuz ordan demoyla tanıştım .

  YanıtlaSil
 37. O grubu da bizzat ben kurdum??????

  YanıtlaSil
 38. CanSeL #8ayımızkutluolsun?18 Şubat 2018 21:23

  Ben bu yakınlarda bir yazı okumuştum.
  Şöyle diyordu;
  "İstediğim tek şey 'Güven Bağı'
  Güvenirsem kalbim 'Sevgi Dağı'
  Lakin güven Vermezsen,
  Sevgi sanduğimiz şey bir 'Ayak Bağı'".
  Yani demek istiyor ki, dostluğun, aşkin sevginin temeli guvendir. Güven uzerine kuruludur tum ilişkiler, bağlar. Evet can baği da onemlidir. Ama guven OlmayincA tum baglar hic kaliyor. Mesela ben Demoma can bağiyla, sevgi bagiyla olduğum kadar 'Güven Bağı' dediğimiz o şeylede bağliyim. Tabi aramizdaki bu guveni zamanla yarattik. Emek verdik herseye. Bazen bir arkadaşimla kavga ederken ağlayacak noktaya kadar gelince, Demomla konuşmak istiyorum. Biliyorum ki o an ilacim olan tek şey Demomun sevgisi ve tesellisi olacak. Bu yuzden genelde dostlarimla kavgada 'Tamam neyse! Uzatmayalim. Demete gidiyorum ben' der kestirip atarim. Buna Demomda şahit olmustur. İste bunu bana yaptiran ona olan guvenim. Guvenmeseydim hic bu kadar sevmezdim ki onu ben. Severdim de cok az, minnacik severdim:)
  Bugün buraya konusmalarimizdan kopyalayacaktim ama kopyalamadim. Çünkü dikkat ettimde tum konustuklarimiz ozel:)) yani birtek ikimizin bilmesi gerek konularla Dolu. Bu yuzden istemedim buraya kopyalayip ta ozelimizin okunmasini:) neyse. Bu gecen Sonbahar benim için çok ozel eşşiz bir mevsim oldu. Hergece Demonla konusarak uyuyordum çünkü. Gece geç saatlere kadar, 3-4'e kadar konusurduk. Sonra dersim artinca çok giremedim ben:) yinede eskisi gibiyiz. Ne sevgide azalma var nede guvende. Benim ona guvendigim kadar Oda bana guvenuyor. Kimseye anlatamadigi seyleri bana Anlatir. Ertesi gun herkesin agzinda sakiz olmayacagini biliyor ondan olsa gerek???? Bende bana olan guvenini boşa cikarmam asla.
  İşte onu başkalarindan farkli kilan şeyde bana hissettirdiği o eşsiz Guven. Bugün bizim tanisma ay donumumuz. 8.ci ayimiz tamam oldu. Haziranda tanismistik.
  Benim kankam Esma Hatayli. O yuzden çok degerliydi Hataylilar benim için. Sonra Demomu tanidim ve 'Hataylılarkolik' oldum?? böyle de yaraticiyimdir yanisi???
  Demomun ailesi sayesinde daha da sevdim. Böyle guzell, iyi, sevecen, sicakkanlı bir kiz çikmiş bu şehirden. Hic sevilmez mi yaa:) Demom yakinda ogretmen olacak. Hemde sosyal bilgiler oğretmeni. Staj yapiyor bazen oğrecileriyle falan bulusuyor. Bana da foto çekip atmayi ihmal etmez hic:) her adimini rapor eder. Ogrencilerinun fotosunu da atmisti o anda orada olmayi o kadar istemistim ki?? sonra hayallere daldik. Ben oraya geliyordum ve yyaramaz Çocuk Levente guzel ders veriyorduk. Ve o terbiyesiz Hasana cezasini cektiriyorduk (adi Hasan miydi unuttum)?? böyle de guzel hayallerimiz vardir. Bitek bu konuda hayal kurmadik ne hayaller kurduk biz inşallah bir gun hepsi gerceklesr:) daha Demom benim duğunume gelecek. Bende onun dugunune gidicem. Kafkaz dansi oynuycaz. Sonra halay çekip kurtlarimizi dokecegiz??? hayal kurmasi bile o kadar guzel ki. Kim bilir gercek olsa nolur:) benden mutlusu Olmaz herhalde.
  Şimdi gidiyorum:) sonra tskrsr gelicem:)
  #DemCan
  #8ayım❤

  YanıtlaSil
 39. Bu arada Defne SİSTERİM tesekkur ederimm begendin mi sayfayi?:)
  Hii tabiki unutmam sen degerlisin benim icin???

  YanıtlaSil
 40. DEMOŞUNDAN ?ARZUŞUNA18 Şubat 2018 23:24

  İyi akşamlar ilk olarak, ilkim olan Arzuşuma yazıyorum. İlk tanışmalardaki arkdaşlıklar hiçbirzamn Unutulmaz ve hep ebedi kalır. Sen benim için öyle kalacaksın Arzuşum ? .. Dün gece ders çalışıp telefonu aldım elime Arzu ' dan mesaj geldi gözlerini deviren emoji atmış bide, neden attın emojiyi dedim. Oda bana bugün Arzuşum demedin dedi.. Ve ardından ben hemen Arzuşum oldu mu şimdi dedim. Yok olmadı çünküü isteksiz dedin dedi..
  Ardından doğum günün kutlu olsun mesajını gördüm sonrada video çekmiş benim için, açıp izledim o akıcı türkçesiyle " doğum günün kutlu olsun demoşum seni çok seviyorum " diyordu.. Her zamanki gibi güzeldi de maşallah Arzuşuma ??
  Videoyu izlediğimde de çok duygulandım, biri benim için ilk defa doğum günü videosu yapmış. Doğum günüm pek kutlanmaz da ?
  Şu watsapp olayı Arzuş kusura da bakma da sapık gibi mesaj atmışsın ne yazmamı bekliyordun.. " merhabalar hanımefendi, sizi gördüm çok beğendim. Tanışabilir miyiz? " mesaj aynen bu şekilde.. Az kalsın seni mahkemeye veriyordum Arzuş ucuz yırttın ??
  Trip atma konusuda bir sana oluyo Arzu başkasına sana attığım kadar trip atmıyorum merqk etme ??
  Ve Zaten sanq trip atmazsan hatrı kalır. Bide şunu asla unutma "İNSAN SEVDİĞİNİ YERDEN YERE VURURMUŞ" derler.. Sana ne kadar kızsam da biliyorsun küs kalmaya dayanamıyorum ben..
  Geçen yıl ki doğum günümü geç kutlamıştın evet bazı talihsizlikler yaşandı.. O da saçma sapan bir kavgaydı zaten.. Şuan ki aklım olsa hayatta yapmam..
  Gelelim Adminle olan olay, onu açmasak sinirleniyorum gerçekten. Ağzına fermuar çek Arzu ?
  uzun zman oldu sık sık konuşamıyoruz biliyosun ki lanet olası Kpss sınavı var.. Özledim o günleri senle saatlerce konuşmayı ve TRİP atmayı.
  İnstagramdan olan kavgada söylediğim şeyi de hangi ruh halimle söylediğimi de biliyorsun, sana demiştim bu aralar iyi değilim söylediğim şeyleri üzerinize alınmayın diye. Ağladığını da yorumu okuyunca öğrendim ?kıyamam ağlama.
  Canselle de kavga etmeyin lütfen, ilk o kutlamış olabilir, demoşum da diyo ona birşey diyemiyorum kendi aranızda halledin siz.
  Bugün benim doğum günüm kafa dinlemek istiyorum kendime izin verdim hem.
  Seni çooooooooook seviyorum Arzuşum ?
  #DemAr bitmeyecek

  YanıtlaSil
 41. Cancağazıma :)) Demolin18 Şubat 2018 23:44

  Cancağazım çok teşekkür ederim, evet kpss sınavına hazırlanmaya başladığımdan beri böyle kimse ile doğru dürüst konuşamıyorum. Senle de konuşmayalı baya olmuş.. Neyse geçeyim ben onları bende sadece Arya ' ya cancağazım diyorum başka kimse demesin ?. Bende seni çok seviyorum canım benim ya, Arya ile telefonda ilk konuştuğumuzda baya heyecanlanmıştık Arya heyecandan ölecekti nerdeyse bende sürekli yeni konu açıyordum ki ortam sıkıcı olmasın.
  Cancağazıma tripli olduğunda denk gelmiştim sonra bir baktım bizde kavga edecektik ki sonra ben ona " senin yaptığın atar hayatıma renk katar " demiştim. Bunun üzerine tabi yumuşadı cancağazım. ??
  İnstagram paylaşımlarımın altını yorumsuz bırakmaz hiçbirzaman daimi yorumcum olur kendisi sağolsun ??
  Arzuşum ve kankam Hatice ' ye çok teşekkür ediyorum onlar olmasaydı cancağazım ile tanışamaZdım.
  Bide en büyük hayalimden birisi cancağazım ile buluşmak, inşallah olur bir gün.. Size bir anımızı anlatayım " sabah kalktım bir baktım mesaj gelmiş watsapptan, sonra cancağazım yazmış ki Demet biz Kırşehir yolundan geçiyoruz. Bende buraya da uğrasanız olmaz mı demiştim ".
  İşte buraya gelmesen de Kırşehir ' den geçtiğini bilmekte güzel cancağazım ??.
  Seni çok seviyorum cancağazım
  #kova burcu harikaları
  # senin yaptığın atar hayatıma renk katar

  YanıtlaSil
 42. Öncelikle ağlatmazsan ağlamam ponçiğim?? Türkçemin dışında sesimde iyi olaymış keşke?o konuda hiç sana çekmemişim. Şarkı söylediğimi duyanlar bidaha şarkı söyleme sen diyor??halbuki senin sesine doyum olmuyor. Yalnış meslek seçmişsin bence sen? hani şu görüntülü konuştuğumuz gün söylediğin "olan var olmayan var..." şarkısını hala unutamıyorum. O nasıl bir sestir be????
  O whatsappta ponçiğim dediğimde beni tanımanı bekliyordum??sana benden başka ponçiğim diyenmi var yoksa???
  Hayır bana Arzuşum dedirtmiyorsun ama sana Demoşum denilebiliyor öylemi??? neyse kafa dinle sen ponçiğim??
  Bende seni çooooook seviyorumm❣❣❣

  YanıtlaSil
 43. CANOMA :)) Demet19 Şubat 2018 00:10

  Evet ve şimdi benim başımın tatlı belası Canom var sırada.
  Dün doğum günümü ilk kutlayan kişi. Benim için şarkı söylemiş ama kardeşi silmiş çok üzülmüştü.
  Cansel ' i ilk tanıdığımda pek sevmemiştim çünkü, sürekli dakka geçiyordu benimle ve bu benim hoşuma gitmiyordu. Sanırım öğretmenlere karşı garezi varmış hiç anlaşamazmış.. Benimde öğretmen adayı olduğumu öğrenince kafayı taktı bana ??. Bide bencil gelmişti bana, bnde bencil insanlardan hoşlanmam demiştim.. Oda gör benin yakında seveceksin demişti. Ona ilk yaramaz öğrencim demiştim. çünkü vukuatları hiç bitmiyordu, anlatınca ben şok oluyordum ??. Burda bahsetmeyim ki millet korkmasın değil mi Cansel ??
  Sonra beni instagramdan bulmuş istek attı kabul eder etmez de bütün paylaşımlarımın altı yorum doldu, hepsine de yazmış üşenmeden. ( bir yorumcumda Canseldir :))
  Sonrasında da DM ' den konuşmaya başladık, bir baktım ki yaramaz öğrencim akıllanmış bir olgunlaşma gelmiş, bir şok daha geçirdim ben tabiki.
  Arzu ' yu kıskanıp birilerine dalmaya gitmiştim, ardından Cansel de geldi.. Bizden korktuğu çok belliydi ?? ay neyse çok ayrıntıya giriyorum galiba.
  Ben çoğu şeyimi Cansel ' e anlatmaya başldığımı farkettim, benden küçük olsa da çok olgun düşünebiliyordu Cansel bunu gördüm, artık farkındaydım Cansel ' i sevdiğimin ?
  Ona Canom demeye başladım, kolay kolay kimseye böyle yakın isimlerle hitap etmem ama canom gönlümde bir yer edinmişti..
  Çoğu özel anlarıma şahit oldu, üzüntüm, mutluluğum, kavgalarım.
  Ayrıca ilk öğretmenler günümü de Canom kutladı.
  Biz bir defa şarkı söyledik ama kendimizce, seslerimizi gönül gözü ile duyacaktık nasıl bir mantıksa ??artık..
  Bir watsapp faciası daha, Canom da sapık gibi yazdı ve ben onu engelledim, sonra Arzu ' dan duyup engeli kaldırdım.. Hayır adamakıllı yazsanız olmaz mı?
  ?????????????
  Canom seni çok seviyorum sayfa için çok teşekkür ediyorum. Bir tahminim vardı aslında böyle bir şey yapacağınızdan emindim.

  YanıtlaSil
 44. DEFNEME ?DEMET19 Şubat 2018 00:22

  Biraz geç olacak ama DEFNEM :))ancak yazabiliyorum. Teşekkür ederim ??????? gönülden amin diyorum inşallah karşılaşırım.
  Seni çooooooooook seviyorum
  Balık hafızalıyım ama senin doğum günün 20 Şubattı BALIK burcusun bide ??

  YanıtlaSil
 45. Mersinli ELA teşekkür ediyorum canım, ☺☺inşallah olur diyeyim olmayacağını biliyorum ama.
  ZARACIM sağol,bnde öyle olmasını umuyorum
  Ve sizleri çok seviyorum ?
  Genel yorum yazacağım kısa oldu bu, çok yoruldum yaklaşık 2 saattir elimde telefon yoruldum ??azıcık dinleneyim geliyorum

  YanıtlaSil
 46. Teşekkür ediyorum,?? kendimi sevdirmeyi başardıysam ne mutlu

  YanıtlaSil
 47. DEFNEME ?DEMET19 Şubat 2018 01:14

  18 Şubat 2018, 21:22
  Biraz geç olacak ama DEFNEM :))ancak yazabiliyorum. Teşekkür ederim ??????? gönülden amin diyorum inşallah karşılaşırım.
  Seni çooooooooook seviyorum
  Balık hafızalıyım ama senin doğum günün 20 Şubattı BALIK burcusun bide ??

  YanıtlaSil
 48. Tamam Arzuşum bundan sonra dikkat edeceğim, sesin de güzel ayrıca, bize gönderdiğin şarkıyı dinledim gayet güzeldi... Ne güzel söylemiştim değil mi? Hatice ile düet yaptık ( bu arada benim kankam nedwn görünmüyor? )
  Sen kesin kaydı da dinliyorsundur, ben alamadım malesef, kopyalanmıyor ya ??. Yok ya yanlış tercih değil, ben seviyorum mesleğimi

  YanıtlaSil
 49. Aaa unutmuşum swn yanlış anladın, ben dedim ki. Bugün benim doğum günüm beni bulaştırmayın aranızda halledin ama hallederken de sakin olun çokta ileriye gitmeyin. Kimse Arzuşum diyemez evet

  YanıtlaSil
 50. Ay delireceğim ya, yorum yazıyorum bu sefer ismi unutuyorum.. Anonim
  18 Şubat 2018, 22:22
  Aaa unutmuşum swn yanlış anladın, ben dedim ki. Bugün benim doğum günüm beni bulaştırmayın aranızda halledin ama hallederken de sakin olun çokta ileriye gitmeyin. Kimse Arzuşum diyemez evet

  YanıtlaSil
 51. Canım Demetim doğum günün kutlu olsun❤❤

  YanıtlaSil
 52. Sağol mehriban ?

  YanıtlaSil

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***