Pantheon adlı yapıda yer alıp 1960 lardan beri çalışmayan ve 2005-2006 yılları arasında bir grubun yasal olmayan gece ziyareti ile tamir edilen saat hangi şehirdedir?

Pantheon adlı yapıda yer alıp 1960 lardan beri çalışmayan ve 2005-2006 yılları arasında bir grubun yasal olmayan gece ziyareti ile tamir edilen saat hangi şehirdedir?

Roma
Londra
Paris
Berlin

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 27 Şubat 2017 tarihinde yarışmaya oğlu ve kızı ile birlikte katılan 60 yaşındaki Gülay Hanım bol bol bulmaca çözdüğünü ve İstanbul Pendik'te yaşadığını anlatarak yarışma katıldı.Kazandığı para ile yazlık almayı planlayan Gülay hanım ın ilk sorusu Halk arasında temiz ve saf anlamında kullanılan kişilerin neden çıktığını sütten çıkmış ak kaşık diye cevap vererek ikinci soruyu görmeye hak kazandı.İkinci soruda ebeveynler orada yeni arkadaşların olacak diyerek çocuklarını nereye gitmeye teşvik ederler sorusuna okula yanıtını veren Gülay hanım 3. soruya geçmeyi hak kazandı.

 

3.soruda sesli soru ile karşılaşan Gülay hanıma vızıltı sesi soruldu ve Gülay hanım bu soruya sinek yanıtını vererek 4.soruya da joker kullanmadan geçmeyi başardı.Gülay hanıma 4 soruda bulmacalarda sorulan boru sesi altının simgesi eski dilde su nerelerde sorulur sorusuna bulmacalarda cevabını vererek 5. soruya da joker kullanmadan gelmeyi başaran Gülay hanım Kim Milyoner Olmak İster 27 Şubat akşamı yayınlanan bölümde oldukça başarılı bir yarışma çıkardı.5.Soruda Söğüt ilçesini gezip nohutlu mantı yiyorsanız büzme tatlı yiyorsanız nereyi geziyorsunuz sorusunda takılan yarışmacı bu soruda seyirci joker hakkını kullandı ve Bilecik yanıtını seyirci yardımı ile verdi.

 

Çanta bileklik ve saksılık yapmakta kullanılan kalın iple örülmüş el işine makrome yanıtını veren yarışmacı bir sonraki soruyu görmeye hak kazandı.İkinci Baraj sorusunda 2024 ve 2028 Yaz Olimpiyatlarının sırası ile ev sahipliğini yapacak şehirler sırası ile hangileridir sorusuna telefon joker hakkını kullanan Gülay hanım telefon ile mimar oğluna bağlandı. Oğlunun yardımı ile Paris ve Losangales  cevabını veren yarışmacı bir joker daha kazanmayı başardı.

 

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***