Bir cihan Fatihi Zaganos Paşa Kimdir Gerçek Tarihte Var mıdır

Mahmet Bir Cihan dizisi 20 Mart akşamı ilk bölümü ile ekranlara geldi.Tarihi dizinin ilk bölümünde gerek dizi müzikleri olsun gerekse kostümler ve dizinin çekildiği alanlar diziye renk katacak derecede güzeldi. Dizinin ilk bölümü ile birlikte dizide ki oyuncuların ve karakterlerinde gerçek tarihte olup olmadıkları konusu merak edilir oldu. Bu sorulardan bir tanesi de Bir cihan Fatihi Zaganos Paşa Kimdir? Gerçek Tarihte Var mıdır? sorusu oldu.Zağanos Paşa karakterini Atsız Karaduman canlandırmakta.


Bir Cihan Fatihi dizisi Zağanos rolüyle izleyicilerin karşısına çıkan Atsız Karaduman 1956  Ankara doğumlu.İlk, Orta ve lise eğitimini Ankara Keçiörende tamamlayan oyuncu 1979 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek bölümünden mezun olmuştur. Mezun olur olmaz devlet tiyatrolarında çalışmaya başlamıştır.

 

Fatih dizisi Zaganos paşa karakterini canlandıran Atsız KARADUMAN bir çok film ve dizide rol almış ve başarılı işlere imza atmıştır.Bunlardan bazıları  Duvardaki Kan, Hayırlı Bir Konu, Küçük Dünya, Kimsesiz Zaman Tasvirleri, Güz Yangını, Arka Sokaklar, Kurtlar Vadisi Pusu, Kılıç Günü, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Karadayı, Suskunlar, Poyraz Karayel, Taş Mektep, Muhteşem Yüzyıl Kösem, hayat Şarkısı ve Çanakkale Yüzyıllık Mühür dizi ve filmlaridir.

 

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Zağanos Paşa, dizideki rolü gereği  Mehmed’in küçüklüğünden beri yanından ayrılmayan  Lala Paşasıdır. Gerçek tarihte Zağanos paşa var mıdır yok mudur diye merak edenlere geçmiş tarihte her şehzadenin bir lala sı olduğu düşünüldüğünde gerçek tarihte yaşamış bir karakter olabileceğini tahmin ediyoruz.

[caption id="attachment_56103" align="aligncenter" width="495"]Bir cihan Fatihi Zaganos Paşa Kimdir? Gerçek Tarihte Var mıdır Bir cihan Fatihi Zaganos Paşa Kimdir? Gerçek Tarihte Var mıdır[/caption]

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***