Diriliş Ertuğrul Gıyasettin Rolünü Kim Oynuyor

TRT ekranlarında yayınlanan ve her hafta izlenme rekorları ıran dizi Diriliş Ertuğrul bu haftada heyecan dolu bölümüyle ekranlara geldi. Peki 107. bölümde neler oldu Ares sultanın karşısında itiraflarına devam etti fakat Emir Sadettin yalana odaklanmış kıvrak zekasıyla ve Makberi hatunun da yardımıyla kellesini son anda kurtarır.Diriliş Ertuğrul Gıyasettin Rolünü Kim Oynuyor yazımızda.

 

Sultan Alaaddin Sadettin;in hapsedilmesini ister saraydaki Sadettin ciler tüm güçleriyle Ertuğrul;un üzerine gider.Obada da işler karışır Titan Hafze hatun ile Aslıhan hatunu kaçırmıştı bu nedenle Bamsı alp ve Turgut;un aralarındaki çekişme büyüyerek devam eder Hayme ana raya girer ve husumete son vermelerini ister.Bamsı kendine hakim olamamakta dır. Hafza;sına zarar gelecek korkusuyla mantıklıda değildir.titanın adamlarından gelen haberde hatunların ellerinde olduğunu ve Aresi teslim etmeleri halinde takas edeceklerini bildirirler fakat bu bir tuzaktır amaçları Turgut ve Bamsı;dan kurtulmaktır.

 

Bu arada Sadettin geceyi zindanda geçirir ve Ares'le konuşur Ertuğrul;un onu öldüreceğini söyler Ares çok endişelidir rüyasında İbnül Arabi'yi görür konuşmaları sonucunda kalbi ferahlar İslam dininin adaletini farkeder. Sabah olunca sultan Alaaddin nin karsısına gelen saadettin in infaz kararı sefer dönüşüne kalır Ertuğrul itiraz eder fakat sultan kabul etmez.Ertuğrul için yapacak bir şey kalmamıştır.söz verdiği gibi Ares'i serbest bırakır Ares Ertuğrul;un mertliği karşısında şaşkındır bütün yetkilerinden azledilen köpek eşyalarını toplarken Ares;in yakalanmasını cezasının kendi vereceğini emreder.Ertuğrul bunların olacağını farkındadır.ormanda yakalanan Ares'i kurtarır.

[caption id="attachment_55976" align="aligncenter" width="285"]Diriliş Ertuğrul Gıyasettin Rolünü Kim Oynuyor Diriliş Ertuğrul Gıyasettin Rolünü Kim Oynuyor[/caption]

Turgut Bilecik tekfurunun oğlunu yakalayıp obaya getirir.Bamsı;da bu arada bir alp;in yüzünü örterek buluşma yerine gitmiştir.Hayme anadan olanları öğrenen Turgut tekfur oğlunu;da alarak yetişir bu sayede titan hedefine ulaşamaz ve hatunları teslim etmek zorunda kalır.Son olarak Ertuğrul ile Ares karşılıklı konuşmalarında Ertuğrul'a ne kadar mert olduğu dostlarının bile kendisine sırt çevirdiğini bu durumun sebebini sorar. Ertuğrul ise İslam;ın bunu gerektirdiğini güzel bir dilde izah eder. Ares de Müslüman olmak istediğini söylemesiyle karşılıklı diz çökerler Ertuğrul kelime i şehadet i Ares e tekrarlattırıldı. İkisininde yüzünde tebessüm oluşur ve Ares'in gözlerinden dökülen yaşlarla dizi sona erer. Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı sitemizde yorum olarak paylaşabilirsiniz.

https://youtu.be/vHLd_3lHsZM

Diriliş Ertuğrul en son bölümde neler olmuştu bir hatırlayalım Bamsı tehlikeli bir oyun hazırlayıp hatunları kurtaracaktı tam planı suya düşecekken Turgut yetişti Bilecik tekfurunun oğluna karşılık hatunları kurtarmıştı.

Diriliş Ertuğrul Gıyasettin Rolünü Kim Oynuyor?
Diriliş Ertuğrul dizisinde 27 Şubat’ta yayınlanacak olan 108. bölümde diziye dahil olan ve Gıyaseddin Keyhüsrev‘i canlandıran “Burak Dadak” olacak. Kasım 1998 tarihinde başkentte hayata gözlerini açan Burak yay burcudur. Genç yaşına rağmen önemli projelerde yer almayı başaran Burak, 1.68 boyundadır.Oyunculuk kariyerine 2008 yılında bölüm oyuncusu olarak “Doğruluk Ekseni” ile başladı. Buradaki performansı ile 2009 yılında “Ezel” oyuncu kadrosuna dahil oldu. Bir çok projede çocuk oyuncu olarak görev yapsa da yıldızının parlaması 2011 yılında yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisinde “Şehzade Mehmet” karakterine ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ardından mahkum gençlerin hikayesinin anlatıldığı 2016 yılında yayınlanan “Umuda Kelepçe Vurulmaz” dizisinde “Onur” karakterini başarı ile oynamıştı

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***