Mehmed Bir Cihan Fatihi Evdokya kimdir?

Mehmed Bir Cihan Fatihi Evdokya kimdir?

Mehmed Bir Cihan Fatihi ilk bölümü ile ekranlara gelirken dizide yer alan oyuncular ve oynadığı karakterlerde gün yüzüne çıkmaya başladı.İlk bölümü ile 20 Mart akşamı yayınlanan  Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde rol alan Evdokya kimdir? Gerçek adı nedir?  Geçmiş tarihte Evdokya isminde birisi var mıydı dizide hangi karakteri canlandıracak.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Evdokya Kimdir?  diye merak edenler için dizide küçük yaşta ailesini kaybeden ve kimsesiz kalarak 5 yaşından itibaren küçük kıza  Notaras sahip çıkmış ve onun yetişmesi için elinden geleni yaparak tüm eğitimleri ona vererek onu teşkilat için çalışan bir suikastçı yapmıştır. Mehmed Bir Cihan Fatihi Evdokya dizide  zeki ve güzel olan bir savaşçı rolünü canlandırmaktadır.

 

Mehmed Bir Cihan Fatihi Evdokya kimdir?


Yönetmen koltuğunda Cevdet Mercan beyin oturduğu ve ilk bölümü ile ekranlara gelen Mehmed Bir Cihan Fatihi Evdokya karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adi Funda Eryiğit’tir. 1984 de Istanbul’da dünyaya gelen oyuncu aslen Samsun Çarşambalı dır.

[caption id="attachment_56106" align="aligncenter" width="394"]Mehmed Bir Cihan Fatihi Evdokya kimdir? Mehmed Bir Cihan Fatihi Evdokya kimdir?[/caption]

Funda Eryiğit’in rol aldığı dizi filmler:

– (2014) Karadayı – Belgin
– (2013) Eski Hikaye – Türkan
– (2012) Uçurum – Pınar
– (2011) İstanbul’un Altınları – Ayşegül Altın Açık
– (2008) Canım Ailem – Seyhan

Funda Eryiğit’in rol aldığı sinema filmleri:

– (2014) Limonata
– (2009) Ev
– (2008) İş Arıyoruz – Aslı

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***