Mehmed Bir Cihan Fatihi Melike Kimdir Gerçek Adı Boyu Kilosu

Mehmed Bir Cihan Fatihi Melike Kimdir Gerçek Adı Boyu Kilosu sorularının cevaplarını sizler için araştırdık. Çandarlı Halil Paşa'nın kızı rolünü canlandıran Melike Kimdir?

[caption id="attachment_56092" align="aligncenter" width="400"]Mehmed Bir Cihan Fatihi Melike Kimdir Gerçek Adı Boyu Kilosu Mehmed Bir Cihan Fatihi Melike Kimdir Gerçek Adı Boyu Kilosu[/caption]

 

 

Yapımcılığını O3 Medya’nın, yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın üstlendiği Mehmet bir Cihan Fatihi isimli tarihi yapımda oynayacak olan oyunculardan biri daha beli oldu bugün. Kenan İmirzalıoğlunun başrolde oynayacağı Seda Bakan, Selin Demiratar, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Metin Akpınar, Ertan Saban, Serkan Keskin, Funda Eryiğit, Toprak Sağlam, Burak Tamdoğan gibi önemli isimleri kadrosunda bulunduran dizide Baş vezir [kirmizitext]Çandarlı Halil Paşa[/kirmizitext]'nın kızı rolünü canlandıran [kirmizitext]MELİKE[/kirmizitext] karakterini sizler için araştırdık.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Melike Kimdir Gerçek Adı Boyu Kilosu


Melike, Çandarlı Halil Paşa’nın kızıdır. Kendini bildi bileli Mehmed’e aşıktır. Mehmed çocuk yaşında tahttan ayrılıp Manisa’ya gönderildiğinde onu bekleyeceğine yemin etmiş, döneceği günü beklemiştir. Murad Han’ın ölmesi üzerine Mehmed yeniden tahta geçince Melike’nin de dileği gerçek olur. Ancak Mehmed eski Mehmed değildir. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Melike karakterini canlandıran oyuncumuzun gerçek adı Hazal Filiz Küçükköse (Tunalı) dır. Hazal Filiz Küçükköse, 09 Şubat 1988 (30 Yaşında) Mersin doğumludur. Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde ilk üniversitesinde eğitim görmüştür. Fakat burada üçüncü sınıfta üniversiteyi yarım bırakmıştır. Sonrasında da tekrar sınava girerek Ankara Üniversitesi Kimya bölümünü kazanmıştır. Burada hali hazırda üniversite öğrencisi olarak devam ettirmektedir. Güzel oyuncumuzun boyu 172 cm kilosu 56 kg dır. Özel oyunculuk eğitimi alan Hazal Filiz Küçükköse, bunun yanı sıra modellik alanında da ilerlemiştir. Modellik ile oyunculuğu bağdaştıran başarılı oyuncu bu ikisini beraber yürütmüştür. Almış olduğu eğitimler sonrasında ilk defa televizyon dizisinde oyuncu olarak kendini gösterme şansını elde eden Hazal Filiz Küçükköse ilk oyunculuk deneyimini ise Deniz Yıldızı isimli dizi ile yapmaya başlamıştır. Hazal Filiz Küçükköse. 2014 yılında evlendiği Tuan Tunalı' dan boşanma aşamasındadır. Oyuncumuzun bilinen bir sevgilisi yoktur.

[caption id="attachment_56093" align="aligncenter" width="400"]Mehmed Bir Cihan Fatihi Melike Kimdir Gerçek Adı Boyu Kilosu Mehmed Bir Cihan Fatihi Melike Kimdir Gerçek Adı Boyu Kilosu[/caption]

 

Mehmed Bir Cihan Fatihi Konusu


1451 yılında, babasının ölüm haberini alıp Manisa'dan Edirne'ye yani payitahta doğru yola çıktığında Sultan Mehmed'in bir büyük hayali vardır. Cihanın göz bebeği Konstantinopolis'i fethetmek. Ancak büyük hayalinin önünde aşılması zor, büyük engeller belirecektir. Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç'in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğu’na ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa'ya karşı da mücadele etmek zorundadır.

Çağının çok ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancıyla, her türlü engeli aşarak ilerler. Tahta çıktıktan iki yıl sonra şehri kuşatır, yalnızca 53 gün süren bir kuşatmanın ardından, “imkânsız” denileni başararak Konstantinopolis'i fetheder.  En büyük hayalini gerçekleştirerek adını tarihe yazdırır.

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***