Diriliş Ertuğrul Belgütay Kimdir?

Diriliş Ertuğrul Belgütay Kimdir? 


Çarşamba akşamlarının sevilerek izlenen tarihi dizisinde artık tarihi karakterler de dizide kendilerine yer bulmaya başlıyor.Osmanlı nın kurucusu Osman Gazi dünyaya gelirken dizide Halime Hatun ölerek veda etti.Diziye yeni oyuncular girerken Ertuğrul dizisinde bir taraftan da oyuncular rolleri gereği diziye veda ediyor.

Diriliş Ertuğrul Belgütay Kimdir? diye merak edenlere hemen açıklama yapalım Şerif Bozkurt. Diriliş dizisinde Belgütay Şerif Bozkurt Şaman karakteri ile karşımıza çıkacak Belgütay dizide şaman ve usta bir savaşçı olarak izleyenlerin karşısına çıkıyor.  Şaman ve  Noyan ikilisi dizide oldukça hayran kitlesi kazanacağa benziyor.

Dirilş Belgütay Şerif Bozkurt Kimdir?

Başarılı oyuncu 1979 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açarken Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü mezunudur. İzmir Tiyatrosunda görev alan Şerif Bozkurt aynı zamanda da İzmir radyosunda da çalışmıştır. 2008 yılında çağan Irmak’ın Issız adam filminde rol almıştır.  Aşk Olsun filminde yer almıştır.

[caption id="attachment_57284" align="aligncenter" width="450"]dirilis-belgutay-kimdir dirilis-belgutay-kimdir[/caption]

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***