Diriliş Ertuğrul Heybede Ne Var? Ertuğrul Ögeday'a Ne Götürüyor

Çarşamba akşamlarının fenomen dizisi  Diriliş Ertuğrul macera dolu yeni bölümü ile 23 Mayıs 2018 tarihinde TRT 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşmaya hazırlanırken dizide izleyenler tarafından en çok merak edilen ise Ertuğrul Beyin Ögeday'a giderken yanında taşıdığı heybenin içinde ne olduğu merak konusu oldu.Diriliş Ertuğrul 119. bölüm Ertuğrul Beyin Heybesinde Ne Var? Ertuğrul bey ve Turgut alp ile birlikte Noyan ile Ögeday'a elçi olarak yola çıkan Ertuğrul bey Sultanın kendisine ne verdiğini kimselere söylemez.Turgut Alp Sultanımız sana ne verdi beyim heybede ne var diye sorduğunda Ertuğrul bey kendisine Devletimizin Bekası var der.Komutan Noyan ile birlikte yola koyulan Ertuğrul bey ve Alpleri  yolda saldırıya uğrar.Bu esnada Ertuğrul bey alplerine bağırarak heybeyi korumalarını söyler.Saldırıyı def ettikten sonra ise Noyan  Heybede ne Var Ertuğrul diye sorar ancak cevabını alamaz.Ertuğrul bey ona Hanının obasına gidince öğrenirsin diye cevap verir.Dizide yaşanana bu konuşmaların ardından Diriliş Ertuğrul Heybede Ne Var? Sultan  Ögeday'a Ne Gönderdi soruları izleyenler tarafından oldukça merak edildi.

[caption id="attachment_57445" align="aligncenter" width="540"]dirilis-ertugrul-heybede-ne-var dirilis-ertugrul-heybede-ne-var[/caption]

Diriliş Ertuğrul Heybede Ne Var? Ertuğrul Ögeday'a Ne Götürüyor? Diriliş dizisinin yeni bölümünde belkide en çok merak edilen Ertuğrul beyin Heybesinin içinde ne taşıdığı oldu.Dizinin 23 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde bu sorunun yanıtını bulup bulamayacağımızı şimdilik merak konusu olarak kalacak.Komutan Noyan'ın bile dikkatini çeken heybede ne var acaba tahminlerinizi yorum alanına yazabilirsiniz.

[caption id="attachment_57446" align="aligncenter" width="540"]dirilis-sultan-ogeday-a-ne-gonderiyor dirilis-sultan-ogeday-a-ne-gonderiyor[/caption]

Tahminlerimize göre Sultan Gıyasettin Ertuğrul bey ile Moğol Hükümdarı Ögeday'ı oyalamak için bir takım yazılar yazmış olabilir.Zira o dönemde Ogeday ve ordusu çok güçlü bir durumda bulunmakta ve hemen her tarafı fetih etmektedir.Siyasi olarak bir sulh mektubu ve belgeleri olabilir Ertuğrul Beyin Heybesinde.

https://youtu.be/o_nXoyElbPA?t=2

Diriliş dizisi başladığı ilk günden bu yana hep karada yer alan sahneleri ile ekranlara geliyordu.Dizinin son bölümünde ise Diriliş Ertuğrul heybesinde taşıdığı Sultana ait belgeler ile birlikte Sulara açılacak.Deniz Yolunun ilk defa dizide yer alacağı dizinin son bölümünde Noyan ve Ertuğrul sır dolu heybe ile birlikte Ögeday'ın Obasına ulaşmak için yola düşerler.

Bir Diğer Tahminimizde Ertuğrul Beyin Heybesinde Oğuz Kağan'ın Mührü olabilir. Bütün boyların saygı duyduğu bu Mührü Sultan Ogeday'a mı gönderiyor acaba.

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***