Diriliş Sugay Hatun Kimdir? Osmanın Süt Annesi Sugay

Diriliş Sugay Hatun Kimdir? Osman'ın Süt Annesi Sugay

Sevilerek izlenen  tarihi dizi Diriliş Ertuğrul tüm heyecanı ile devam ederken  dizide HAlime Hatun karakterinin çocuğu Osman'ı fünyaya getirdikten kısa bir süre sonra ölmesinin ardından ilerde Osmanlı Devletinin Kurucusu olacak Küçük Osman'ın  büyümesi için diziye dahil olan Diriliş Sugay Hatun Kimdir? Osmanın Süt Annesi Sugay  kimdir gerçek tarihte böyle bir karakter var mı ayrıntılar sitemizde.

 

Büyük bir devletin kurucusu olan ve tarihimizde çok önemli bir yere sahip olan büyük imparatorluk Osmanlı Devletinin kurucusu Diriliş Ertuğrul dizisinde dünyaya geldi.Tarihte 1281 yılında öldüğü bilinen dizide ise Osman ın doğduğu günden hemen sonra ölmesi dizi senaryosu ile gerçek tarihin birbirinden bağımsız hareket ettiği varsayımlarını kuvvetlendiriyor.

Diriliş Ertuğrul oğlu Osman’ın Tarihte Süt Annesi Kimdir?

Diriliş Osman Osman anne sütü lazım olduğu ve o zamanlarda bu ihtiyaç süt anneler tarafından yerine getirildiği için Osman Gazi nin süt annesinin kim olduğu ve dizide bu karakteri kimin canlandıracağı ise merak konusu oldu diyebiliriz.Diriliş Ertuğrul dizisinde Osman Gazi nin süt annesi rolünü canlandıran oyuncu Oya Unustası dır.

[caption id="attachment_57280" align="aligncenter" width="491"]dirilis-sugay-hatun-kimdir dirilis-sugay-hatun-kimdir[/caption]

Diriliş Ertuğrul Sugay Hatun (Oya Unustası) 2003 yılında Miss Turkey yarışması, Kaybedenler Kulübü filmi, İzmir Çetesi, Sevdaluk Beyaz Karanfil, Kalbim Ege’de Kaldı Masum Değiliz adlı dizilerde çeşitli karakterleri canlandırmış ve son olarak ta şimdilerde  Diriliş Sugay Hatun rolünü oynamaya başlamıştır.

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***