Ertuğrul Tarihte Ogeday'a Tabi Oluyor Mu

Ertuğrul Tarihte Ogeday'a Tabi Oluyor Mu? Diriliş ertuğrul dizisinde 23 MAyıs Akşamı nihayet Ogeday ile tanıştık. Ogeday Sultanın Elçi Olarak Gönderdiği Ertuğrul Beye kendisine tabi olması teklifini yapıyor.Peki Ertuğrul Tarihte Hanlar  Hanı Ogeday a tabi oluyor mu?Ertuğrul Hanlar Hanı Ogeday'ın bu teklifine nasıl cevap verecek diye merak edenler Ertuğrul Bey bu teklifi kibarca reddedecektir.Ertuğrul Bey bir oyun hazırlayarak Çantasında taşıdığı heybede çok önemli isimlerin olduğunu söylemesini Sultan dan ister.Ogeday'ın sınırdaki asker ve komutanlarından ona ihanet içinde olanların olduğunu tahmin ettiği için kendilerine saldırılacağını düşünerek güzel plananı devreye sokar.Noyan ile birlikte Ögeday hanın otağına giderken yolda Ertuğrul beyin planı tutar ve Ögeday ihanet eden bir kısım asker onlara saldırır.

[caption id="attachment_57493" align="aligncenter" width="540"]ertugrul-ogeday-emrine-giriyormu-tarihte ertugrul-ogeday-emrine-giriyormu-tarihte[/caption]

Ögeday Ertuğrul beye Selçuklulara saldıracağını Sultanın kalbini sökeceğini söylerken bu durumdan kendisinin kazançlı çıkabileceğini kendisi gibi yiğit askerlere bir kere teklif yaptığını söyler. Tarihte Ertuğrul Bey Ögeday tabi oldu mu sorusu ise dizi hayranları tarafından merak edilen konulardan olur.Tarihte Ertuğrul Beyin Ögeday' tabi olmadığını ve Ögeday Hanın bu teklifini dizi senaryosu gereği geri çevireceğini düşünüyoruz.Ertuğrul Bey her ne kadar bu teklifi kabul etse de menfaatleri doğrultusunda kabul ettiği düşünülmektedir.

Diriliş Ertuğrul tarihte Ögeday Han Emrine Giriyor mu?

Ertuğrul beyin bir planı olduğu kesin bakalım Ertuğrul Bey bir çocuğunu Ogeday'a verecek mi? Tarihte Ertuğrul Bey Moğolların Emrine girdi mi Sizde yorum alanına fikir ve bildikleriniz yazabilirsiniz.Yazımız net araştırmalardan sonra güncellenmeye devam ediyor.

https://youtu.be/i8mVlkZcq3c?t=5

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***