Güney Kore Nüfusunun YAklaşık yüzde yirmisinin sahip olduğu Kim soyadının anlamı nedir

Güney Kore Nüfusunun YAklaşık yüzde yirmisinin sahip olduğu Kim soyadının anlamı nedir?

Kaya Işık Altın Yumruk

Körleşme Romanının Yazarı Kimdir sorusunda telefon jokeri kullanan Reyhan hanım öğretmen arkadaşını aradı ancak süresi yetmeyen yarışmacı yüzde 50 ve seyirci joker hakkını da kullanan yarışmacı jokerleri yardımı ile  Elias Canetti cevabını vererek doğru yanıtı buldu.

 

Reyhan Nurluoğlu yarışmaya oğlunun müracaatı ile Trabzon'dan katılıyor.Evli ve iki oğlu olan ve Öğretmen olan Reyhan hanım hayırlısı diyerek 8 Mayıs 2018 Kim Mİlyoner Olmak İster yarışmasına başladı.

 

Reyhan hanımın ilk sorusunda Çok kızardığı yanıtını veren yarışmacı ikinci soruda ise Bayram Havası yanıtı ile 3. soruyu görmeye hak kazandı.Öğretmenlik dışında havalı silahlar ile atıcılık sporu ile 30 senedir ilgilenen Reyhan hanım amatör olarak çeşitli müsabakalara katıldığını vurguladı.Erik ve Coğrafya yanıtları ile joker kullanmadan 5. soruyu gören Reyhan Hanım Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Bir Demet Tiyatro yanıtı ile 6. soruyu görmeye hak kazandı.

 

Milyoner Olmak İster sesli soruda  Kar Beyazdır Ölüm Şarkısını kim seslendiriyor şarkısını Kerim Tekin yanıtını veren yarışmacı 7. soruya joker kullanmadan gelmeyi başardı.

[caption id="attachment_57267" align="aligncenter" width="540"]kim-milyoner-olmak-ister-reyhan-hanim-8-mayis-2018 kim-milyoner-olmak-ister-reyhan-hanim-8-mayis-2018[/caption]

 

Hukuk Bitiren yarışmacı İspanyol Kökenli ilk sorusunda tavşana kaç denilirken hangi hayvana tut denilir sorusuna tazı cevabını veren yarışmacının ikinci sorusunda Allak Bullak cevabı ile ilk iki soruyu kayıpsız olarak geçmeyi başardı.

[caption id="attachment_57265" align="aligncenter" width="540"]kim-milyoner-olmak-ister-8-mayis-2018-soru-ve-cevaplari kim-milyoner-olmak-ister-8-mayis-2018-soru-ve-cevaplari[/caption]

3. soruda ise Çekip Çevirdiği yanıtını veren yarışmacı 4. soruda sesli soru ile karşı karşıya kaldı bu soruda Şener Şen yanıtını seyirci yardımı ile veren yarışmacı kolay bir soruda seyirci jokerini harcadı.Sıklet sorusunda yanlış yanıt veren yarışmacı yarışmadan erken elendi.

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***