Hangi Ünlü Müzik Grubunun Üyelerinin Nota Bilgisi Yoktur

Hangi ünlü müzik grubunun üyelerinin nota bilgisi yoktur ? 20 yaşındaki Begüm Şentürk bu soruda telefon joker hakkını kullandı
A-) Eagles
B-) The Doors
C-) Queen
D-) The Beatles
Hiçbir Beatles üyesi nota okumayı ve yazmayı bilmiyordu.Buna rağmen enstrüman çalabiliyorlardı, yani sadece klasik nota eğitimleri yoktu.Yaptıkları mükemmel parçalara rağmen Beatles'tan Paul McCartney ve John Lennon nota okumayı bilmiyordu.The Beatles, Birleşik Krallık'ın Liverpool kentinde kurulmuş müzik grubudur. 60'lı yılların popüler müzik grubu. The Beatles hem sanatsal hem de ticari başarılarıyla tarihte büyük bir üne kavuşmuştur.

Modadan müziğe kadar geniş yelpazede bugünkü gelişime payları büyüktür. Grup, birçok satış rekoru kırmıştır ve 50'den fazla şarkısıyla liste başarısı göstermiştir. ABD'de büyük başarıya ulaşmış ilk İngiliz grup olmuştur. The Beatles Rock Band adındaki oyunları piyasaya çıkmıştır.

Batuhan bey ilk iki soruyu doğru cevaplayarak 3. soruya geçti üçüncü soruda trakyalıyım diyen birinin nereli olduğu sorusuna Marmara yanıtını veren yarışmacı 4. soruda Kubbe yanıtını veren yarışmacı 5. soruya kadar joker kullanmadan gelmeyi başardı.Sesli soruda kendisine sorulan yabancı bir müzik sorusunda Beethoven in 5. senfonisi hangi tarzda yorumlanmıştır sorusunda acappella yanıtını veren yarışmacı 6. Soruya Geçmeyi başardı.6.Soruda Aşk Kalbimi yakan bir volkan gibidir en sevdiğim tatlı kazan dibidir sözlerinin geçtiği bir şiir dinliyorsanız hangi filmi izliyorsunuzdur sorusuna yarışmacı seyirci jokerini kullandı.Seyirciler birbirine yakın cevaplar verdiler.Seyircilerin büyük bir çoğunluğu Süt kardeşler derken yarışmacıda onlara güvendi ancak doğru yanıt Tosun Paşaydı yarışmacı elendi.

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***