Yemekteyiz 28 Mayıs Ayşegül Kimdir Hangi Yemekleri Yaptı

Yemekteyiz 28 Mayıs Ayşegül Hanım Kimdir? Hangi Yemekleri Yaptı? Yemekteyiz Yarışması 28 Mayıs Pazartesi günü başlayan haftanın ilk bölümü ile Ayşegül hanımın evine konuk oldu.Yemekteyiz yarışmasında haftanın ilk dikkat çeken yarışmacısı is kuzu eti yemeyen bir yarışmacı dikkatlerden kaçmadı. Yemekteyiz yeni haftanın ilk günkü yarışmacısı Ayşegül hanım hangi yemekleri yaptı.Diğer Yarışmacılar kim yarışmacılarını kısaca tanıtacağız.Detaylar geliyor.

Yemekteyiz Oktay Bey Kimdir Yemekteyiz 1 Haziran Final Yarışmacısı
Yemekteyiz  Sibel Hanım Kimdir 29 Mayıs

Yemekteyiz Haftanın Birincisi Kim Oldu 1 Haziran Cuma


[caption id="attachment_57556" align="aligncenter" width="540"]yemekteyiz-29-mayis-sibel-hanim-kimdir yemekteyiz-29-mayis-sibel-hanim-kimdir[/caption]

Yemekteyiz Gülşen Hanım Kimdir 31 Mayıs

[caption id="attachment_57557" align="aligncenter" width="540"]yemekteyiz-gulsen-hanim-kimdir-31-mayis yemekteyiz-gulsen-hanim-kimdir-31-mayis[/caption]

Yemekteyiz İsmail Bey Kimdir 30 Mayıs

[caption id="attachment_57558" align="aligncenter" width="540"]yemekteyiz-ismail-bey-kimdir-30-mayis yemekteyiz-ismail-bey-kimdir-30-mayis[/caption]

Yemekteyiz Oktay Bey Kimdir 1 Haziran Final Yarışmacısı

[caption id="attachment_57559" align="aligncenter" width="540"]yemekteyiz-oktay-bey-kimdir-1-haziran yemekteyiz-oktay-bey-kimdir-1-haziran[/caption]

25 Mayıs Cuma yarışmasını kim kazanmıştı hatırlayalım.Yemekteyiz yarışmasının Fevziye hanım geçen haftanın final günü diğer yarışmacıları evinde konuk etmişti.Kısa Dönem Almanya'da yaşayan yarışmacı Kilis'i ait yemeklerden oluşan menüsü ile dikkat çekmişti.

[caption id="attachment_57554" align="aligncenter" width="540"]yemekteyiz-28-mayis-yarismacisi-aysegul-hanim-kimdir yemekteyiz-28-mayis-yarismacisi-aysegul-hanim-kimdir[/caption]

Yemekteyiz geçen haftanın finalinde Fevziye hanımın menüsünde Yoğurtlu Köfte Çorbası Kıymalı Köfte Patlıcan Kebabı Pirinç Pilavı Semizotu Salatası Burma Kadayıf bulunan yarışmacı yemekteyiz finalinde neler yaşadı.Filiz hanımın ilk yorumu malzeme olarak ağır ancak içerik olarak kolay bir menü olduğunu söyledi.Mustafa Bey ise beklediği bir menü olduğunu tamamen Güneydoğu bölgesine ait bir menü olduğunu Nuray hanım ise günlük bir menü olduğunu söyledi.

Ergün bey ise menüyü dört dörtlük yapamayacağını söyledi.Yarım saat içinde markete giden yarışmacı yıllık evli.Hızlıca bir alışveriş yapan Fevziye hanım yemekteyiz yarışmasında bakalım menüsü ile diğer yarışmacıları memnun edebilecek mi? Fevziye hanım pirinç almayı unutunca bakalım pirinç ile ilgili çorbasında nasıl bir yöntem izleyecek.

Kadayıfını yapan Fevziye hanım et yemeğine başladı.Ergün bey ise menüsünün yetişip yetişmeyeceğini söyledi.Patlıcan Kebabını yapan yarışmacı tepsi içinde fırına verdiği patlıcanlarını bir kenara bıraktıktan sonra içli köftesini yaparak hazır bir vaziyette beklemeye başladı.Salatasını yoğurtla-yan yarışmacının salatasını diğer yarışmacılar ise oldukça eleştirdi.

Yemekteyiz final yarışmacısının yoğurtlu köfte çorbası Kilis yöresine ait bulgurla yapılan köfte çorbasında et ve ince bulgur bulunuyor.Pirinci unutan yarışmacıya diğer yarışmacılar ise demek ki unutuluyor muş diyerek onu eleştirdiler.Ergin bey çorbayı fena bulmayarak tarzı olmadığını söyledi.Diğer yarışmacılardan ise yumurta kokusu ve pişmemiş un tadı geldiğini söyleyerek çorbasını beğenmediğini söyleyenler de oldu.İçindeki etin pişmediğini söyleyen yarışmacı is genel olarak güzel olduğunu söyledi.Onur bey ise çorbayı güzel bulduğunu dile getirdi.İçli köfteleri getiren yarışmacı içli köftesinin hamurundan çorbayı yapması yarışmacıların dikkatini çekerek bu durumu eleştirmeyi ihmal etmediler.

Yemekteyiz final yarışmasında Ergin bey içli köfteyi beğendiğini ancak sıcak olmadığını söyledi.Diğer yarışmacılar ise içli köftenin hamurunun kalın olduğunu dile getirirken diğerleri ise yemekteyiz finalinde yarışan yarışmacıya içli köftenin biraz daha yağlı olması gerektiğini dile getirdi.Onur bey ise içli köftenin içinin biraz kuru olduğunu dile getirdi.

Yemekteyiz finalinde patlıcan kebabını da beğenmeyen yarışmacılar final günü yarışan yarışmacının salatasını ise çok basit bulduklarını ve yoğurtun içine semiz otunu karıştırarak salata diye masaya konulmasını çok eleştirdiler.Yemekteyiz finalinde yarışmacıların tartışmaları ve eleştirmelerin arkasında bir haftayı daha geride bıraktı.

YEMEKTEYİZ YARIŞMASI SON HAFTA PUANLARI

Filiz Yılmaz 22 puan alarak haftanın şampiyonu olmayı başardı ve 25 Mayıs Finali kazananı oldu.Ergün Halis ve Nuray Çolakoğulları 21 puanla 2. sırada haftayı tamamladı.Mustafa Yıldız bey 20 puanla 4 sırada yer alırken pirinç almayı unutan Fevziye Gençarslan ise 16 puanda kaldı.

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***