3 Haziran 2018 Bursluluk Sınavı (5.-6.-7.-.8.-9.-10. Sınıf) Soru ve Cevapları

3 Haziran 2018 pazar yani bugün Ülkemiz genelinde aynı anda yapılan  Bursluluk Sınavı (5.-6.-7.-.8.-9.-10. Sınıf) Soruları ve Cevapları hakkında sitemizde yorumlarda bulunabilir Bursluluk Sınavı Sorularının zorluk seviyesini tartışabilirsiniz.Bugün yapılan sınava Türkiye'nin her ilinden binlerce öğrenci girdi. 3 Haziran 2018 Pazar günü saat 10 da başlayan ve 2 saat süren Bursluluk sınavında  İlköğretim öğrencileri 5. sınıflar 6. sınıflar, 7.sınıflar, 8. sınıflar, 9. sınıflar ve 10. Sınıflar burs kazanmak amacı ile girdiler. Sınava giren ve başarılı olan öğrenciler her biri kendi sınıflarında kazanmaları halinde 2018-2019 yılında yaklaşık olarak 700 TL. 3 aydan 3 aya burs alacaklar. 

3 Haziran 2018 tarihinde yapılan Bursluluk sınavında öğrencilere  Türkçe Matematik Sosyal Bilgiler Fen Bilimleri gibi alanlardan sorular sorularak öğrencilerin seviyeleri tespit edilecek.Daha önceki yıllarda  5. sınıf 6. sınıf ve 7.sınıflarda 450 puan üstünde alan öğrenciler burs almaya hak kazanmıştı.

İOKBS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 03 Haziran 2018 İOKBS bursluluk sınavı sonuçları 18 Temmuz 2018 tarihinde erişime açılacak. Aşağıda bulunan yönergeyi takip ederek sonuç sayfasına kolaylıkla erişebilirsiniz.

İOKBS soru ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. Fakat soru ve cevapların ne zaman açıklanacağına dair bir duyuru yapılmış değil.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl 10 Haziran tarihinde gerçekleştirilen sınavın soruları ve cevapları 12 Haziran’da erişime açılmıştı. Bu yıl da benzer bir tarihte bursluluk sınavı soruları ve cevaplarının açıklanması bekleniyor.

İOKBS sonuçları 18 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi” ni elektronik ortamdan alıp, onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisi ya da öğrenciye imza karşılığı verecektir.

Bursluluk Sınavı (5.-6.-7.-.8.-9.-10. Sınıf) Soruları Nasıldı zor mu kolay mı şeklinde ve aklınıza gelen soruların yanıtlarını da yazarak aşağı belirtebilirsiniz. Bursluluk Sınavı (5.-6.-7.-.8.-9.-10. Sınıf) Sorularını ve cevaplarını sizlere videolu olarak buradan sunmaya çalışacağız. Videolar tv ve dersanelerden alınan soru örneklerini içermektedir. Yeni bilgiler ve cevaplar geldikçe konularımızı güncelleyeceğiz.

https://youtu.be/ESuHNTd-208

0 Yorum

*** Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar Silinecektir. ***